"Rowery za kontenery"

Paweł Pniewski UMMarki OPS

 27 maja 2016    15:10

To hasło akcji, którą Miasto Marki wdraża w partnerstwie z Mazowieckim Oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża (PCK).

Największa i najstarsza organizacja pomocowa w Polsce, dzięki środkom pochodzącym ze zbiórki tekstyliów z kontenerów oznaczonych symbolem PCK, ustawionych w różnych punktach mareckich ulic, wspiera naszych mieszkańców w postaci nieodpłatnego przekazywania trójkołowych rowerów rehabilitacyjnych.

Podczas jubileuszu 15 lecia Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi  odbyło się uroczyste przekazanie rowerów rehabilitacyjnych przez burmistrza Jacka Orycha oraz przedstawiciela Mazowieckiego Oddziału PCK na rzecz  mieszkańców Marek, w tym uczniów mareckich szkół.

Rowery trafiły do osób wskazanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Markach. To jednak nie koniec akcji. Każdego miesiąca miasto będzie otrzymywało po 2 rowery zgodnie z zapotrzebowaniem. Osoby wymagające tej formy wsparcia, a nie będące podopiecznymi ośrodka pomocy społecznej, proszone są o kontakt z Kierownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej w Markach.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Markach

Galeria

zdjecie: 88342
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry