Koncert pt. "Mieczysław Fogg-wspomnienia dawnych dni"

MOK Marki MOK

 13 czerwca 2016    14:13

Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego zaprasza w czwartek 16.06.2016, godz. 16:00 na UROCZYSTY KONCERT Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA ROKU KULTURALNO-OŚWIATOWEGO 2015/2016 w Klubie Seniora MOK p.t. "MIECZYSŁAW FOGG-WSPOMNIENIA DAWNYCH DNI" w wykonaniu Duetu "Piotr K...razy dwa" w składzie: PIOTR KĘDZIOREK-baryton, beatbox, gitara PIOTR KOPIETZ-akoredeon, bandoneon

Koncert pt. "Mieczysław Fogg - Wspomnienia dawnych dni..." Podczas tego wyjątkowego koncertu artyści zaprezentują najpiękniejsze piosenki z repertuaru jednego z najwybitniejszych polskich śpiewaków XX wieku - Mieczysława Fogga. Nowe, zaskakujące aranżacje starych, znanych i popularnych przebojów oraz niepowtarzalny, kameralny klimat koncertu sprawią, że "Wspomnienia dawnych dni" staną się na nowo wyraźne i wyjątkowo mocne.

W programie koncertu m.in.: "To ostatnia niedziela", "Tango milonga", "Bo to się zwykle tak zaczyna", "Jesienne róże", "W małym kinie", "Bluzeczka zamszowa", "Gramofonomanka".

Piotr Kopietz - muzyk, aranżer i kompozytor. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Odbył ponadto roczne studia w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii, a także uczestniczył w wielu mistrzowskich kursach muzycznych. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych oraz kilkakrotnym stypendystą Ministra Kultury. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na narodowym instrumencie argentyńskim - bandoneonie oraz jedynym na francuskiej akordinie. Współtworzy i współpracuje z kilkoma zespołami kameralnymi. Współpracuje też z Filharmonią Narodową oraz Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie.

oficjalna strona Piotra Kopietz: http://www.piotrkopietz.art.pl/

Piotr Kędziorek - baryton. Urodził się w 1990 roku w Warszawie. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego prof. Jerzego Knetiga. Sztukę wokalną doskonali pod kierunkiem Maestry Krystyny Wysockiej-Kochan. Jest zdobywcą I miejsca i wyróżnienia za najlepsze wykonanie pieśni F. Chopina na II Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. prof. Haliny Słonickiej oraz finalistą krajowych konkursów wokalnych. Dokonał wielu nagrań min. dla Narodowego Centrum Kultury w Warszawie oraz nagrał płyty z muzyką sakralną i organową promujące zabytkowe instrumenty. Kreował główne role w kraju i za granicą w realizacjach oper Mozarta: Cosi fan Tutte, Wesele Figara.

oficjalna strona Agencji Artystycznej Kop-Art: http://www.kop-art.art.pl/

Mieczysław Fogg - Polski wokalista, baryton liryczny. Mistrz sentymentalnej piosenki, legendarny artysta dawnych warszawskich kabaretów i teatrów rewiowych, niezmiennie popularny również po wojnie. Znany z warsztatowej perfekcji i elegancji wykonywanych utworów. Jego kariera trwała przez 60 lat - występował do 86. roku życia - co nie ma precedensu w dziejach polskiej estrady.

Fogg, właściwie Mieczysław Fogiel, urodził się 30 maja 1901 roku w Warszawie, gdzie też zmarł 3 września 1990 roku i został pochowany na Cmentarzu Bródnowskim. Zawsze wierny swemu rodzinnemu miastu, Warszawie, cieszył się powodzeniem u kilku pokoleń słuchaczy w kraju i na świecie. W niepowtarzalny sposób wykonywał słynne tanga, trafiał do ludzkich serc piosenkami o miłości. Jego najbardziej znane przeboje to:"Tango milonga", "To ostatnia niedziela", "Jesienne róże", "Mały biały domek", "Już nigdy", "Pieśń o matce".

więcej o Mieczysławie Foggu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mieczys%C5%82aw_Fogg

Zapraszamy!!!

 

Galeria

zdjecie: 88963
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry