Uroczyste zakończenie roku k.o 2015/2016 w MOK. Koncert pt. "Rytmy Hiszpanii".

MOK Marki MOK

 13 czerwca 2016    16:16

KAWIARENKA ARTYSTYCZNA

Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego zaprasza w sobotę 18.06.2016, godz. 17:00 na UROCZYSTY KONCERT Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA ROKU KULTURALNO-OŚWIATOWEGO 2015/2016

p.t. "Rytmy Hiszpanii" Wystąpią: JUSTYNA JAKUBOWSKA-fortepian MONIKA LITWIN-DYNGOSZ-mezzosopran HANNA KRUCZKOWSKA-taniec flamenco

Koncert pt. "Rytmy Hiszpanii" jest zaproszeniem do zgłębienia historii opowiedzianej tańcem i gestem  flamenco. Charakterystyczne rytmiczne, zmysłowe ruchy ciała podkreślone klaskaniem, pstryknięciem palców wyrażą stany emocjonalne tancerki. Tym samym znakomicie podkreślą znaczenie słów i charakteru melodii utworów muzycznych wykonanych przez pianistkę oraz mezzosopranistkę.

JUSTYNA JAKUBOWSKA

Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 6 lat. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Suwałkach pod kierunkiem mgr Anny Borkowskiej; Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Marii Murawskiej; Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Jerzego Godziszewskiego i prof. Marii Murawskiej. Obecnie doktorantka w klasie prof. Marii Murawskiej.

Swoje umiejętności pianistyczne doskonaliła na licznych kursach i warsztatach pianistycznych pod okiem znanych i cenionych profesorów z Polski i Europy m.in: ?Paderewski Piano Academy?, na których zagrała koncert z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Anny Mróz; brała udział w wymianie studenckiej w ramach programu Erasmus w uczelni partnerskiej Conservatorio di Musica "Francesco Venezze" w Rovigo

Umiejętności szlifowała pod okiem tak wybitnych pianistów jak: Eteri Andjaparidze, Barbara Halska, Krzysztof Jabłoński, Joanna Brzezińska-Maurer, Pietro De Maria, Robert McDonald, Szabolcs Esztényi, Ilja Scheps, Dang Thai Son, Marek Toporowski, Maria Claude-Werchowska, Uta Weyand, Mikhail Voskresensky.

Koncertowała jako solistka i kameralistka w kraju i za granicą m.in. w USA, Włoszech, Szwajcarii.

Laureatka konkursów, m.in.: Międzynarodowego Pianistycznego Konkursu "Anemos" w Rzymie, V Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego im. J. Zarębskiego w Łomiankach i Międzynarodowego Internetowego Konkursu Muzycznego w Belgradzie.

Akompaniatorka w klasie talentów w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy, w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. K. Szymanowskiego w Toruniu. Nauczycielka w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Chełmży oraz w Zespole Szkół Muzycznych im. Cz. Niemena we Włocławku. Przy jej akompaniamencie uczniowie zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. Zawodowo związana jest z Akademią Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w której współpracowała m.in. z prof. Vadimem Brodskim.

MONIKA LITWIN-DYNGOSZ

Jest śpiewaczką-mezzosopranem. Urodzona w Koszalinie, gdzie w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. G. Bacewicz rozpoczęła swą edukację artystyczną. Absolwentka Wydziału Wychowania Muzycznego Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy (1997 r.), Wydziału Wokalno-Aktorskiego tejże uczelni (1999 r.) w klasie prof. Alicji Marczak Faberowej oraz Podyplomowych Studiów na kierunku Menager Kultury (Poznań 2000).

Umiejętności wokalne doskonaliła na kursach mistrzowskich prowadzonych przez: G. Kahrego, F. Barbieri, H. Łazarską, J. Gadulankę, J. Monarchę oraz M. Fołtyn. Od 1997 r. stale współpracuje z Operą Nova w Bydgoszczy. W 1999 r. założyła  Agencję Artystyczną Otello, specjalizującą się w organizacji koncertów muzyki wokalnej i instrumentalnej. oficjalna strona Agencji Artystycznej Otello: http://www.figaro20.webd.pl/

HANNA KRUCZKOWSKA

Tancerka, obecnie studentka pierwszego roku prawa na uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tańczy od dziecka, od pięciu lat zakochana w flamenco. profil Hanny Kruczkowskiej: https://www.facebook.com/hanna.kruczkowska?fref=ts

FLAMENCO

Jest zjawiskiem kulturowym, związanym z folklorem andaluzyjskich Cyganów. Obejmuje muzykę, śpiew, taniec, strój i zachowania. Jego tradycja pochodzi z Andaluzji, i tam do dziś można oglądać jego wykonanie. Taniec flamenco wykonywany solo, w duecie, grupowo składa się z kolejnych "solówek", wykonywanych przez poszczególnych tancerzy. Posiada swe korzenie w dawnych religijnych tańcach orientalnych,w formie nawiązuje do tańca hinduskiego. W 2010 roku flamenco zostało wpisany na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO. Strój tancerek to przede wszystkim szeroka, kolorowa falbaniasta spódnica lub suknia (wykorzystywana w tańcu), falbaniasty gorset i kolorowa chusta, uzupełnieniem czasem bywa wachlarz, grzebień lub kwiat.

 więcej o Flamenco: https://pl.wikipedia.org/wiki/Flamenco

Zapraszamy!!!

[gallery columns="4" orderby="post_date"]                

Galeria

zdjecie: 88983
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry