Czerwone podium w Wiązownie - dominacja UKS Struga na IV turnieju GP Mazowsza 2016

Michał Suchecki UKSStruga

 15 czerwca 2016    00:01

Piękna, słoneczna czerwcowa sobota, sala gimnastyczna gościnnego Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Wiązownie i uśmiechnięte grono sympatyków warcabów. Tak oto rozpoczęliśmy IV turniej Grand Prix Mazowsza w warcabach 2016.

Zawodników, sędziów, trenerów i obserwatorów zmagań przywitał Wójt Gminy Wiązowna Pan Janusz Budny, który patronował temu sportowemu przedsięwzięciu. W krótkiej, niezwykle sympatycznej przemowie Wójt Wiązowny pogratulował zawodnikom tak wartościowego hobby przynoszącego wymierne korzyści w życiu codziennym szkolnym i zawodowym, dorosłych przeniósł we wspomnieniach na kilka chwil w czasy dzieciństwa, po czym wygłaszając formułę otwarcia turnieju rozpoczął warcabowe rozgrywki.

W zawodach wzięło udział 66 zawodników, którzy przybyli do Wiązowny z różnych mazowieckich miejscowości: Marek, Mińska Mazowieckiego, Niedziałki, Słupna k/Radzymina, Otwocka, Warszawy, lecz również z dalszych rejonów (Wrocław, Lipno, Poczesna).

Wśród zawodników pojawili się doświadczeni mistrzowie, lecz również - co szczególnie cieszy - nie zabrakło zawodników początkujących lub wręcz debiutujących na turnieju warcabowym.

Rozgrywki przeprowadzone zostały na 64-polowej planszy. Młodsi zawodnicy rozegrali aż 9 rund przy czasie 15 min na zawodnika, kategoria Open rozgrywała rund 7 w formule mini-meczy oraz losowania ruchów i pozycji.


Oczywiście ważna jest wygrana w turnieju, ale każdy z zawodników (zarówno początkujący warcabiści jak i ci z wieloletnim stażem) stawia przed sobą również inne cele. Może to być przyjemność płynąca z dobrze przeprowadzonych partii, satysfakcja z pokonania własnych, osobistych słabości takich jak brak koncentracji czy udana eliminacja błędów podczas rozgrywanych partii. Celem może być wygrany pojedynek z bardziej doświadczonym zawodnikiem lub ukończenie danego turnieju na wyższej pozycji niż w turnieju poprzednim. Wreszcie celem może być poczucie wartościowo spędzonego czasu i świadomość rzetelnej pracy nad sobą i swoim charakterem, czy też cenna nauka radzenia sobie z przegraną i własnymi niepowodzeniami. Każdy z zawodników stawia w trakcie takiego turnieju przed sobą wiele różnych celów i stara się je konsekwentnie realizować. Organizatorzy GP Mazowsza w warcabach doskonale o tym wiedzą i doceniają starania każdego z graczy!

Tak również było na turnieju wiązowskim - każdy z zawodników, niezależnie od osiągniętego miejsca w końcowej klasyfikacji otrzymał dyplom oraz zestaw upominków przygotowanych przez Gminę Wiązowna. Najlepsi zawodnicy poszczególnych grup wiekowych udekorowani zostali medalami i dyplomami przez Dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Wiązownie Panią Katarzynę Lacką. Dumnie prezentowali swoje medale wyróżnieni nimi najmłodsi zawodnicy turnieju: Krystian Jóśk, Janek Szumera oraz Bartek Jóśk!

A każdy z graczy miał możliwość otrzymać dodatkowy upominek: spośród wszystkich startujących rozlosowano osoby, które otrzymały kolorowe, pamiątkowe kubki oraz koszulki promocyjne Gminy Wiązowna. Emocje podczas losowania były nie mniejsze niż podczas rozgrywek :)

Należy wspomnieć też że w tym dniu urodziny obchodził zawodnik najstarszej kategorii, a jednocześnie trener klubu UKS Struga Paweł Suchecki - w przerwie między rundami sala gromko odśpiewała solenizantowi ,,Sto lat'' - dawno nie słyszeliśmy tak głośnego i melodyjnego wykonania!


I na koniec zestawienie najlepszych zawodników IV turnieju Grand Prix Mazowsza:

kategoria do lat 8 :
1. Michał Muzaj (UKS Struga Marki)
2. Mateusz Muzaj (UKS Struga Marki)
3. Daniel Gachewicz (UKS Struga Marki)
4. Natalia Waś (UKS Struga Marki)
5. Wojtek Piotrowski (UKS Struga Marki)

kategoria do lat 10:
1. Bartek Mazurowski (UKS Struga Marki)
2. Antek Piotrowski (UKS Struga Marki)
3. Karol Zarzycki (UKS Struga Marki)
4. Maja Cieślik (GKS Diagram Mińsk Mazowiecki)
5. Lena Kochanowska (UKS Struga Marki)

kategoria do lat 13:
1. Kacper Waś (UKS Struga Marki)
2. Klaudia Adamczyk (UKS Struga Marki)
3. Kuba Broma (UKS Struga Marki)
4. Michał Pióro (Mazovia Mińsk Mazowiecki)
5. Franek Szumera (LKS Grom Złota Dama Poczesna)

kategoria do lat 16:
1. Marta Bańkowska (UKS Struga Marki)
2. Martin Banaszek (UKS Struga Marki)
3. Sebastian Gumowski (ZSG Wiązowna)

kategoria OPEN:
1. Mateusz Niczyporuk (UKS Roszada Lipno)
2. Paweł Suchecki (UKS Struga Marki)
3. Marcin Wocial (GKS Diagram Mińsk Mazowiecki)

Gościnna Wiązowna dziękuje wszystkim warcabistom za udział w zawodach i zaprasza na kolejne turnieje GP Mazowsza!

Pełne wyniki znajdziecie na stronie Grand Prix
Galeria zdjęć z turnieju

Monika Adamczyk

Galeria

zdjecie: 89018
fot. 2

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry