Mistrzostwa Europy Młodzieży do lat 23 w warcabach 64-polowych

Michał Suchecki UKSStruga

 24 września 2007    22:45

Paweł SucheckiW dniach 6-16.09.2007 w Eupatorii na Ukrainie odbyły się Mistrzostwa Europy Młodzieży do lat 23 w warcabach 64-polowych. W dość skromnej, 3-osobowej reprezentacji Polski znalazł się reprezentant UKS ?Struga? Paweł Suchecki.

Mistrzostwa rozegrano oddzielnie wśród kobiet i mężczyzn. Najlepszych zawodników starego kontynentu wyłoniono w dwóch etapach. W pierwszym obowiązywał system szwajcarski na dystansie 7 rund. Ośmiu czołowych zawodników tego stadium rozgrywek awansowało do finałowej fazy mistrzostw. Tam podzieleni na dwie grupy rywalizowali między sobą o miejsca 1-4 oraz 5-8.

W turnieju obowiązywały reguły minimeczy (w każdej rundzie dany zawodnik grał z tym samym rywalem dwie partie ? raz białymi, raz czarnymi) z losowaniem początkowej pozycji (tzw. warcaby latające). Tempo na każdą partię wynosiło 45 minut plus 5 sekund po każdym wykonanym ruchu. Niemałym wyzwaniem dla naszych reprezentantów było współzawodnictwo z najlepszymi zawodnikami Europy w warcaby rosyjskie, które dość znacznie różnią się od warcab klasycznych (brazylijskich) granych w Polsce.

Niestety żadnemu z naszych reprezentantów nie udało się awansować do finałowej fazy mistrzostw. Najlepiej wypadła Kinga Pętlicka (GLZW Michalinowo) uzyskując połowę możliwych do zdobycia punktów i zajmując 14 miejsce wśród 24 zawodniczek. Tyle samo punktów co Kinga wywalczył Paweł Suchecki (UKS ?Struga?) w mistrzostwach mężczyzn ? wystarczyło to do zajęcia 19 miejsca wśród 34 startujących. Trzeci z naszych reprezentantów ? Marcin Sobiegraj (?Grom Złota Dama? Poczesna) uplasował się na 30 pozycji z dorobkiem 4 punktów.

W mistrzostwach nie zawiedli faworyci ? zwyciężyła aktualna Mistrzyni Świata Kobiet Wiktoria Motriczko (Ukraina) oraz Wicemistrz Świata Mężczyzn Siergiej Bieloszejew (Ukraina). W turnieju kobiet srebro wywalczyła Elena Lubczinskaja (Rosja), a brąz Elena Miśkowa (Mołdawia), natomiast wśród mężczyzn drugie miejsce zajął Rim Iszmietow (Rosja), a trzecie Dimitri Boćkariew (Rosja).
W mistrzostwach w grze błyskawicznej (czas na partię - 3 minuty plus 2 sekundy po każdym wykonanym ruchu) naszym reprezentantom również nie udało się sprawić niespodzianki ? Kinga Pętlicka zajęła 18 miejsce wśród 22 startujących zawodniczek, Paweł Suchecki po świetnym początku turnieju spadł na 26 lokatę, a Marcin Sobiegraj uplasował się na 30 pozycji (startowało 35 warcabistów). Zwyciężyli Elena Miśkowa (Mołdawia) przed Wiktorią Motriczko (Ukraina) i Olgą Polewają (Rosja) oraz Ajnur Szajbakow (Rosja) przed Antonem Smirnowem (Rosja) i Siergiejem Bieloszejewem (Ukraina).

Miejmy nadzieję, że doświadczenia zebrane podczas mistrzostw w krymskim kurorcie pozwolą naszym reprezentantom na skuteczniejszą walkę z rywalami w kolejnych turniejach.

Paweł Suchecki

Galeria

fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry