20 sierpnia 2016 r. zapraszamy na II Rajd Rowerowy Marki - Sulejówek.

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 16 sierpnia 2016    23:50


Szanowni Państwo,

miesiąc sierpień  to czas szczególnych rocznic narodowych, z których najważniejsze  to: 72 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - 1 sierpnia 1944 r. oraz 96 rocznica Bitwy Warszawskiej - 13-16 sierpnia 1920 r.


Organizowany przez Stowarzyszenie MARKI-PUSTELNIK-STRUGA II Rajd Rowerowy Marki - Sulejówek, gdzie znajduje się dworek Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego jest swego rodzaju hołdem składanym marszałkowi za Jego wkład w rozgromienie bolszewickich hord, które stanęły na przedmościu Warszawy, by "po trupie Polski rozlać pożar bolszewickiej rewolucji na całą Europę"
.


Start Rajdu, który odbędzie się w miejskim parku w sąsiedztwie pałacyku Briggsów nie jest przypadkowy. To w pałacyku stacjonowały sztaby wojskowe, które koordynowały przebieg walk pod Radzyminem. Natomiast w samym miejskim parku rozlokowani byli żołnierze oraz stacjonowała artyleria.


Ramowy plan wyprawy:


Zbiórka 20 sierpnia br. (sobota) o godz. 8.45 w parku miejskim


START godz. 9.00


I Etap


Z Marek przez Zielonkę na poligon (ok. 1 godz.),


II Etap


Odpoczynek i dalej jedziemy przez poligon,


III Etap


Ok. 11.30 dojeżdżamy do Sulejówka, o godz. 12.00 rozpoczynamy zwiedzanie dworku z przewodnikiem,


IV Etap


12.30 jedziemy do pobliskiego baru na ciepłą zupę,


V Etap


Powrót o godz. 13.30 z Sulejówka w kierunku Marek. Planowany powrót godz. 16.30.


Tak więc do pokonania mamy w dwie strony ok. 40 km.


Prosimy o zabranie ze sobą prowiantu na drogę, płaszcza przeciwdeszczowego i kamizelki odblaskowej. Zalecane włożenie kasków rowerowych - dla dzieci obowiązkowe. Prosimy o przegląd techniczny rowerów, gdyż nie będzie z nami serwisu technicznego.


Ważne: podczas wycieczki prosimy nie opóźniać grupy i nie marudzić :o)


Zgłoszenia i zapisy przyjmuje Koleżanka Agnieszka Szafrańska telefonicznie: 508 121 458 lub mailowo: ASzafranska@um.warszawa.plGaleria

zdjecie: 90810
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry