Bezbramkowy remis z Promnikiem na inaugurację sezonu 2016/2017

Marcin Boczoń Marcovia

17 sierpnia 2016    16:53

Bezbramkowym remisem zakończyło się inaugurujące sezon 2016/2017 spotkanie Marcovii z Promnikiem Łaskarzew. Nasz zespół kończył mecz w "9" po bezpośrednich czerwonych kartkach dla Radosława Mędrzyckiego i Sebastiana Żółkowskiego.

Pojedynek z Promnikiem był okazją do debiutu w naszych barwach dla Sebastiana Żółkowskiego, Michała Grykałowskiego i Marcina Rojka. Dwaj pierwsi pojawili się w wyjściowej jedenastce a pozyskany z AGAPE Białołęka Rojek zmienił w 82 minucie Mariusza Rogalskiego.

Spotkanie było bardzo wyrównane choć z biegiem czasu optyczną przewagę uzyskiwała Marcovia. Defensywa zespołu Konrada Kucharczyka spisywała się bez zarzutu, ale ku zaskoczeniu siła ofensywna nie była aż tak rażąca jak miało to miejsce w końcówce ubiegłego sezonu. Najlepszą okazję do zdobycia bramki zmarnował w 85 minucie Arkadiusz Kublik, który z kilku metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką. Wcześniej czerwoną kartką za akcję ratunkową ukarany został Radosław Mędrzycki. W doliczonym czasie gry taki sam kolor kartki ujrzał Sebastian Żółkowski i Marcovia musiała kończyć spotkanie w "9". Grający w przewadze dwóch zawodników Promnik stworzył w 94 minucie doskonałą szansę do zgarnięcia kompletu punktów. Na nasze szczęście napastnik gości nie wykorzystał pojedynku sam na sam z Łukaszem Bestrym.

Remis na inaugurację sezonu z jednym z faworytów do awansu na pewno nie jest złym rezutatem. Nasi zawodnicy mają jednak świadomość, że można było z tego starcia wyciągnąć znacznie więcej. Teraz przed Marcovią wyjazdowy mecz z Vulcanem Wólka Mlądzka. Spotkanie to odbędzie się w sobotę 20 sierpnia o 17:30.

Marcovia Marki - Promnik Łaskarzew 0:0

Żółte kartki: Pękala, Sawicki, Rowicki, Kublik - Michalczyk
Czerwone kartki: Mędrzycki (80, za faul taktyczny), Żółkowski (90, za brutalny faul)
Sędziował: Łukasz Rowicki
Widzów: 90

Marcovia: Bestry - Grykałowski, Mędrzycki, Żółkowski, Pękała - Buczek (55 Rowicki), Strąpoć (55 Melon), Ochman (70 Bielecki), M. Rogalski (82 Rojek) - Kublik, Sawicki

Promnik: Manicki - Korycki, Opieka, Sieradzki, Michalczyk, Kozikowski (75 Paśnicki), Siembora, P. Kisiel, Szczypek, Alot (84 S. Kisiel), Hagno (72 Trzpil)

zdjecie: 90835