Dorzuć się do puszki WOŚP

Umowa na rozbudowę SP1 podpisana

Paweł Pniewski SP1 UMMarki

 17 sierpnia 2016    18:55

Dziś burmistrz Jacek Orych oraz przedstawiciele firmy ERBUD S.A.  podpisali umowę w sprawie zaprojektowania, rozbudowy i sfinansowania inwestycji dotyczącej rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 1 im. K. Makuszyńskiego przy ul. Okólnej w Markach.

Rozbudowa szkoły polegać będzie na wybudowaniu dwóch nowych skrzydeł: części dydaktycznej dla 500 uczniów, w której zlokalizowane zostaną klasy nauczania początkowego oraz części sportowej z nową salą gimnastyczną o wysokości 7 metrów. Dokonana zostanie także wymiana instalacji elektrycznej w istniejącym budynku i przeprowadzony remont generalny pomieszczeń. W nowej części dydaktycznej mieścić się będzie 9 sal lekcyjnych, 4 świetlice, sanitariaty, szatnia oraz sala do ćwiczeń gimnastycznych. Wybudowane zostaną także pomieszczenia dla biblioteki szkolnej. W ramach budowy nowego skrzydła wykonana zostanie winda, która będzie obsługiwała zarówno nową jak i istniejącą część szkoły.  Pozwoli to na łatwiejsze poruszanie się po szkole osobom o utrudnionej mobilności.

- Rozbudowa Szkoły Podstawowej Nr 1 to największa inwestycja oświatowa w Markach w ciągu ostatnich lat. Mimo, że w Polsce słyszymy o niżu demograficznym, jednak w Markach z roku na rok zwiększa się liczba uczniów, dlatego konieczna jest rozbudowa istniejącej bazy oświatowej - wyjaśnia burmistrz Jacek Orych.

Wartość dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych wyniesie 14 587 800,00 brutto. Wykonawca będzie miał 14 miesięcy na realizację inwestycji.

Galeria

zdjecie: 90847
fot. 1
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry