Marcin Rojek zapewnił Marcovii zwycięstwo w meczu z Vulcanem!

Marcin Boczoń Marcovia

21 sierpnia 2016    19:51

W minioną sobotę zawodnicy z Marek pojechali walczyć o ligowe punkty z Vulcanem Wólka Mlądzka. Spotkanie w Otwocku miało nieprawdopodobny wręcz przebieg. Zwycięstwo 5:4 zapewnił naszej drużynie dopiero w doliczonym czasie gry Marcin Rojek (na zdjęciu).

Rywalizację lepiej zaczęli gospodarze, którzy w 12 minucie objęli prowadzenie. Marcovia mimo widocznej przewagi nie potrafiła wykorzystać nadarzających się okazji. Dopiero w 41 minucie do wyrównania doprowadził Adrian Rowicki, który wykorzystał rzut karny. Niestety tuż przed przerwą Vulcan zdołał zdobyć jeszcze jedną bramkę i to on schodził na przerwę prowadząc 2:1. Chwilę po wznowieniu gry do wyrównania doprowadził jednak Marcin Rojek i losy meczu ponownie stały się sprawą otwartą. W 53 minucie w końcu zasłużone prowadzenie objęła Marcovia a na listę strzelców wpisał się Rafał Melon. Gdy wydawało się, że kwestią czasu jest zdobycie przez graczy z Marek kolejnej bramki ku zaskoczeniu strzelili ją gospodarze. Festiwal strzelecki trwał jednak w najlepsze i za sprawą Marcina Rojka błyskawicznie zrobiło się 4:3 dla Marcovii. Nikt już chyba nie wyobrażał sobie, że ponownie może być remis. A jednak. Vulcan zdołał ponownie doprowadzić do wyrównania i wszyscy obserwatorzy sobotniego pojedynku zaczęli zastanawiać się czy oby nie przyszli na mecz hokeja. Takie wyniki częściej zdarzają się bowiem właśnie w tej dyscyplinie sportu a nie w piłce nożnej. Na szczęście Marcovia miała w swoich szeregach znakomicie dysponowanego Marcina Rojka. Nowy nabytek mareckiego klubu w doliczonym czasie gry zapewnił swojej nowej drużynie cenny komplet punktów. Tym samym ostatecznie Marcovia pokonała na wyjeździe Vulcan 5:4 i ze spokojem może wyczekiwać kolejnego ligowego pojedynku. W środę 24 sierpnia zespół z Marek rozegra na własnym stadionie mecz pucharowy z Legionem Warszawa (godz. 17:00) a trzy dni później (27.08) zmierzy się u siebie z Legionovią II Legionowo. Początek ligowego starcia o 14:00 na stadionie przy ul. Wspólnej 12 w Markach.