Marcovia rozgromiła w Pucharze Polski Legion Warszawa aż 9:1!

Marcin Boczoń Marcovia

26 sierpnia 2016    21:50

W środowym meczu okręgowego Pucharu Polski Marcovia pokonała przed własną publicznością Legion Warszawa aż 9:1 (2:0). Trzykrotnie na listę strzelców wpisał się Tobiasz Strąpoć a po dwa trafienia zanotowali Damian Pacuszka i Tomasz Buczek. Do siatki Legionu trafiali także Michał Grykałowski i Marcin Rojek.

W pojedynku z Legionem Konrad Kucharczyk dał szansę gry zawodnikom, którzy do tej pory na boisku spędzili mniej czasu. Jak widać po wyniku wszyscy wywiązali się ze swoich obowiązków wzorowo.

Od samego początku nasz zespół wyraźnie przeważał, ale brakowało postawienia przysłowiowej kropki nad "i". W pierwszych 45 minutach gry Legion tylko raz zmusił do interwencji Adriana Opęchowskiego. Golkiper drużyny z Warszawy znacznie częściej musiał wykazywać się bramkarskimi umiejętnościami. Czyste konto udawało mu się jednak zachować aż do 42 minuty. Dopiero wtedy do kapitulacji zmusił go bardzo aktywny Tobiasz Strąpoć. Chwilę później było już 2:0 po kapitalnym uderzeniu Michała Grykałowskiego. Jego trafienie bez wahania można określić jako te z cyklu "stadiony świata".

Po przerwie obraz gry się nie zmienił - Marcovia dalej przeważała i w pełni kontrolowała boiskowe wydarzenia. Poprawiona została jednak skuteczność, która w pierwszej odsłonie wyraźnie szwankowała. W 50 minucie swoją drugą bramkę w meczu zdobył Tobiasz Strąpoć. Gdy wynik meczu na 4:0 podwyższył Damian Pacuszka stało się jasne, że sprawa awansu do kolejnej rundy została przesądzona. Marcovia całkowicie zdominowała swojego ligowego rywala a kolejne trafienie Pacuszki tylko to potwierdzało. W 66 minucie premierową bramkę zdobył Tomasz Buczek i było już 6:0. Podopieczni Konrada Kucharczyka nie zwalniali tempa i ciągle dążyli do podwyższenia okazałego już i tak wyniku. Efektem mocno ofensywnej gry Marcovii było skompletowanie hat-tricka przez Tobiasza Strąpocia. Po jego celnym uderzeniu honorową bramkę zdobyli gracze z Warszawy. ale błyskawiczna odpowiedź Marcina Rojka ostudziła zapędy podopiecznych Jana Karasia. Wynik meczu na 9:1 ustalił w 87 minucie Tomasz Buczek, który w swoim stylu mocnym strzałem z lewej nogi zmusił do kapitulacji golkipera gości.

Nasz zespół odniósł w pełni zasłużone zwycięstwo i ze spokojem awansował do III rundy okręgowego Pucharu Polski.
Teraz przed Marcovią ligowe starcie z rezerwami Legionovii Legionowo. Spotkanie z aktualnym liderem odbędzie się na stadionie w Markach w sobotę 27 sierpnia. Początek meczu o 14:00.

Marcovia Marki - Legion Warszawa 9:1 (2:0)