Polonia na Marcovii? - Echo Podwarszawskie nr 7

Krzysztof Bychowski

 3 czerwca 2009    14:54

Wieść pojawiła się niespodziewanie: na obiektach Marcovii Marki może powstać baza treningowa Polonii Warszawa. Rozmowy się toczą, szczegółów wszystkie zainteresowane strony unikają jak ognia.

Nie ulega wątpliwości, że Polonia bazę treningową mieć musi - klub piłkarski z Konwiktorskiej dzierżawi od Warszawy jedynie płytę główną boiska, wszelkimi po-mieszczeniami klubowymi nie zawiaduje samodzielnie i dzieli je z innymi sekcjami sportowymi. Czarnym Koszulom marzy się jednak własny obiekt treningowy - władze klubu proponowały stolicy modernizację obiektów na Marymoncie w zamian za umowę dzierżawy, jednak stołeczny ratusz zwleka z odpowiedzią. - Był nam potrzebny plan B - przyznaje rzecznik Polonii Piotr Ciszewski. - Tym planem jest właśnie obiekt Marcovii.

Do tej pory odbyły się dwa spotkania przedstawicieli Polonii, Marcovii i władz Marek, dotyczące inwestycji warszawskiego klubu na obiektach MTS-u. Polonia chciałaby w Markach zrealizować swój projekt przeznaczony dla Marymontu - budowa trzech boisk treningowych plus budynki zaplecza. W zamian chciałaby - poza naturalnym użytkowaniem obiektów przez Marcovię - wyłączności na treningi pod Warszawą.

- Lokalizacja Marek jest dla nas wyśmienita - twierdzi Piotr Ciszewski. - Obiekt znajduje się blisko siedziby właściciela klubu, gdzie jest cała administracja Polonii, niedaleko stąd także do ośrodka w Zegrzu, gdzie piłkarze mieszkają podczas zgrupowań. Jeśli doszłoby do sfinalizowania umowy, zyskają na tym wszyscy: my, miasto oraz tutejszy klub.

Burmistrz Janusz Werczyński patrzy realnie na rozmowy z Polonią. - Do tej pory spotkaliśmy się dwa razy. Zarysowałem nasze oczekiwania wobec klubu i cze-kamy na dalsze decyzje ze strony Polonii.

Czy Polonia będzie inwestować w Markach? To pokażą najbliższe tygodnie. KSP Polonia mocno angażuje się w sprawy Marcovii - niedawno wspomógł piłkarza tego klubu, Maćka Jastrzębskiego, organizując zbiórkę pieniędzy na leczenie chłopca. Warto jednak zastanowić się, czy ze strony Polonii chęć zaangażowania się poza Warszawą nie jest kartą przetargową w rozmowach ze stolicą - stołeczny ratusz w takim przypadku straciłby całkiem spore kwoty z tytułu dzierżawy gruntów na Marymoncie, które popłynęłyby wtedy do Marek. Inna rzecz, że taki ruch ze strony Polonii to spore ryzyko - Marki od lat mają "sztamę" z konkurencyjną Legią...

(wt)
Echo Podwarszawskie zaprasza do lektury nowego wydania pod adresem:
www.gazetaecho.pl

W numerze:
- Grupa markowska się sypie
- A cukierki zostawimy...
- Centrum w miejsce fabryki
- Polonia na Marcovii?
- S8 powoli do przodu
- Straż miejska potrzebna!
- Dzieci Ulicy mają samochód!
- Z Ząbek do Wrocławia
- Orlik w Zielonce na ukończeniu
- W Zielonce głównie się kłócą
- Towarzyski złodziej
- Makolągwa i kulczyk w sieci
- Więcej wodociągów

Galeria

zdjecie

Krzysztof Bychowski

Rednacz portalu, jeden z jego pomysłodawców i twórców - odpowiedzialny za stronę techniczną i organizacyjną całego przedsięwzięcia.

Mieszkaniec Marek od 1995 roku, właściciel firmy zajmującej się tworzeniem stron internetowych - ACTIVENET www.avn.pl

@ RedNacz małpa marki kropka net kropka pl, 501 271 048

www.avn.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry