Będzie pogotowie w Markach - Echo Podwarszawskie nr 15

Krzysztof Bychowski

 3 października 2007    17:18

Może jeszcze na jesieni zacznie funkcjonować punkt pogotowia ratunkowego w Markach.

Do tej pory karetki do pacjentów z Marek docierały często z dużym opóźnieniem. Musiały pokonać trasę ze szpitali Praskiego lub Bródnowskiego. Gdy chodzi o ratowanie ludzkiego życia, każda minuta jest cenna. Czas stracony na przeciskanie się karetki przez korek w Alei Solidarności może zaważyć na życiu pacjenta. Dlatego władze Marek postanowiły zorganizować punkt pogotowia ratunkowego na terenie miasta. Podjęto rozmowy z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego "Meditrans".
- Najważniejsze mamy już za sobą. Znaleźliśmy lokalizację dla punktu pogotowia - powiedział "Echu" burmistrz Janusz Werczyński. - Zaadaptujemy na jego potrzeby budynek dawnej przychodni przy ulicy Klonowej. Musimy zapewnić odpowiednie warunki dla załogi, która będzie tam stacjonowała całą dobę.

Marecka siedziba pogotowia będzie gotowa w przeciągu najbliższych tygodni. Numer telefonu to oczywiście 999 z telefonów stacjonarnych i 112 z komórek.

Milena Zawiślińska


Echo Podwarszawskie nr 15:
 - Będzie pogotowie w Markach
 - Postulat: przedszkole w Duczkach
 - Jarmark tuż-tuż
 - Stare nowe pomysły
 - Lipińska doczeka
 - Czytelnicy pytają
 - Kronika policyjna
 - Superniania dla dużych
 - Starsi niż Marki
 - W skrócie
 - Łysa Góra jest po prostu fajna!

Galeria

zdjecie

Krzysztof Bychowski

Rednacz portalu, jeden z jego pomysłodawców i twórców - odpowiedzialny za stronę techniczną i organizacyjną całego przedsięwzięcia.

Mieszkaniec Marek od 1995 roku, właściciel firmy zajmującej się tworzeniem stron internetowych - ACTIVENET www.avn.pl

@ RedNacz małpa marki kropka net kropka pl, 501 271 048

www.avn.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry