Spotkajmy się na Kenobiego! - Echo Podwarszawskie nr 8

Krzysztof Bychowski

 3 czerwca 2009    14:59

Jeden z ostatnich Mistrzów Jedi, wychowawca Anakina Skywalkera, nauczyciel jego syna Luke'a, przyjaciel Yody i wróg Palpatine'a - Obi-Wan "Ben" Kenobi. Czy szlachetny obrońca Republiki będzie miał swoją ulicę w Markach?

Koncept dość nietypowego - przyznajmy - nazwania ulicy w Markach narodził się na portalu mareckim. Pomysłodawcy wyszli z prostego założenia: - Trzeba łamać schematy i przełamywać skostnienie! Szanując literaturę piękną i kino wysokiego lotu, nie możemy zapominać, że wzory do naśladowania możemy czerpać również z innych gatunków literackich, w tym science-fiction. Czy Obi-Wan Kenobi, rycerz o nieposzlakowanej opinii, którego śmiało można porównać do Pana Wołodyjowskiego, zasługuje w mniejszym stopniu na ulicę noszącą jego imię niż Kmicic (hulaka i zbój), Tatarzy, Kozacy, Janczarzy lub wszelkie nazwy materiałów budowlanych typu: Kamienna, Marmurowa, Ceramiczna itd? Sami odpowiedzcie sobie na to pytanie, biorąc pod uwagę przymioty jego charakteru wymienione powyżej - twierdzi Radosław Dec, spiritus movens przedsięwzięcia.

Pomysł jest na tyle szalony, że ma wszelkie szanse realizacji. Potrzeba poparcia społecznego dla tej inicjatywy - petycja podpisana przez mieszkańców zostanie skierowana do rady miasta, która decyduje o nadawaniu nazw ulicom. Podpisy pod petycją można składać na stronie internetowej www.marki.net.pl/ulica-obi-wana-kenobiego-w-markach-mam-nadzieje-7432 bądź skierować swoje poparcie bez-pośrednio do burmistrza Marek na adres burmistrz@marki.pl. - Na razie prowadzę rozpoznanie, jak zareaguje rada miasta i burmistrz - mówi Radosław Dec. - Nie mamy jeszcze upatrzonej "bezimiennej" ulicy, którą można by nazwać imieniem rycerza Jedi. Jeśli jednak będziemy mieć poparcie i ludzie włączą się do naszej akcji - zaczniemy lobbować mocniej na rzecz ulicy Kenobiego.

(wt)


Echo Podwarszawskie zaprasza do lektury nowego wydania pod adresem:
www.gazetaecho.pl

W numerze:
- Będą drogi, nowe drogi
- Radzymińska zamknięta etapami
- ZTM stawia na kolej
- Ząbki dobre dla inwestorów
- Otwierają Orlika
- Spotkajmy się na Kenobiego!
- Cmentarz w Markach do powiększenia?
- Co trzeba wiedzieć o quadach
- Komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego

Galeria

zdjecie

Krzysztof Bychowski

Rednacz portalu, jeden z jego pomysłodawców i twórców - odpowiedzialny za stronę techniczną i organizacyjną całego przedsięwzięcia.

Mieszkaniec Marek od 1995 roku, właściciel firmy zajmującej się tworzeniem stron internetowych - ACTIVENET www.avn.pl

@ RedNacz małpa marki kropka net kropka pl, 501 271 048

www.avn.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry