Nowy rok szkolny w zmodernizowanych placówkach

Paweł Pniewski SP1 SP2 SP3 SP4 SP5 ZS1 ZS2 UMMarki

 1 września 2016    15:10

Pierwszy szkolny dzwonek w nowym roku szkolnym już za nami. W tym roku do publicznych mareckich szkół i miejskich przedszkoli będzie uczęszczać prawie 3,8 tys. dzieci. To z myślą o nich realizowaliśmy latem remonty obiektów oświatowych.

Przez dwa miesiące wakacji prace remontowe trwały w każdej mareckiej placówce oświatowej z wyjątkiem Szkoły Podstawowej Nr 1 przy ul. Okólnej. To dlatego, że 17 sierpnia podpisaliśmy umowę na jej rozbudowę i modernizację. Szkoła zyska nowe skrzydło dydaktyczne dla 500 uczniów oraz salę sportową. W starym budynku wykonamy kompleksowy remont. Prace wykonana wyłoniona w przetargu firma Erbud. Ich koszt to niemal 14,6 mln zł.

W Przedszkolu Miejskim Nr 1 w dwóch salach wymieniono posadzkę, która została wyłożona wykładziną PCV. Powstał także nowy podjazd do budynku. W Przedszkolu Miejskim Nr 2 odnowiono wszystkie pomieszczenia. W salach dla dzieci wykonano cyklinowanie i lakierowanie podłóg oraz zakupiono nowe wykładziny dywanowe.

W Przedszkolu Miejskim Nr 3 na drodze dojazdowej do budynku została ułożona nowa kostka brukowa i ustawione barierki oddzielające chodnik od drogi. W starej części przedszkola przeprowadzono kapitalny remont z wymianą instalacji elektrycznej i wykonaniem nowej podłogi.

W Szkole Podstawowej Nr 2 odnowiona została jadalnia. W wyniku adaptacji powstały dodatkowe pomieszczenie administracyjne i magazynek teatralny, a nauczyciele zyskali nowy pokój z zapleczem socjalnym.

W Szkole Podstawowej Nr 3 wymieniono drzwi wewnętrzne oraz wykonano cyklinowanie i lakierowanie podłóg w salach lekcyjnych starej części budynku oraz sali gimnastycznej. Zmieniło się także otoczenie placówki. Szkoła zyskała nowe ogrodzenie. Wyremontowano chodnik przy ul. Grunwaldzkiej. Od strony ulicy Pomnikowej w ramach modernizacji ulicy powstały nowe chodniki, barierki oraz wyniesione przejście dla pieszych. Kończą się prace związane z wykonaniem ulicy Walewskiej.

W Szkole Podstawowej Nr 4 ułożono nową podłogę PCV na korytarzach szkolnych na parterze i na piętrze oraz na schodach. Wybudowano także wiatę śmietnikową.

W Zespole Szkół Nr 1 odmalowano sale lekcyjne, hall oraz wykonano cyklinowanie i lakierowanie podłóg oraz schodów.

W Zespole Szkół Nr 2 w trzech salach lekcyjnych wymieniono parkiet dębowy, a w sześciu innych wykonano cyklinowanie z lakierowaniem. Cyklinowanie i lakierowanie odbyło się również na korytarzach szkolnych. Ponadto, zmodernizowano dwie łazienki uczniowskie, w tym jedną w bloku przedszkolnym.

W poniedziałek 29 sierpnia, odbyłem naradę z dyrektorami mareckich placówek oświatowych, podczas której wręczyłem akty powierzenia stanowiska dyrektora w dwóch szkołach: dyrektorem Szkoły Podstawowej Nr 1 im. K. Makuszyńskiego została Danuta Pazikowska, natomiast dyrektorem Szkoły Podstawowej Nr 4 im. S. Roweckiego-Grota została ponownie Magdalena Osińska.

Przed spotkaniem odbyła się uroczystość wręczenia 7 pedagogom awansu na stopień nauczyciela mianowanego oraz złożenia ślubowania. Stopień nauczyciela mianowanego uzyskali: Marzanna Baratowicz, Monika Brym, Anna Łyjak, Ewelina Ślifierska, Sylwia Zabrodzka, ks. Łukasz Lach, Jacek Pawlik. Nowym dyrektorom i nauczycielom mianowanym  składam serdeczne gratulacje i życzenia dalszego rozwoju na ścieżce awansu zawodowego.

Jacek Orych Burmistrz Miasta Marki

Galeria

zdjecie: 91302
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry