BENEFIS działalności kulturalnej KRYSTYNY KLIMECKIEJ

MOK Marki MOK

 2 września 2016    11:03

Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych oraz Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego zapraszają na Benefis działalności kulturalnej KRYSTYNY KLIMECKIEJ. Uroczystość uświetni recital DANUTY BŁAŻEJCZYK pt. "Serce na dłoni" - przy fortepianie: PAWEŁ LIPSKI

 

KRYSTYNA KLIMECKA Założycielka i dyrektor Mareckiego Ośrodka Kultury od 15 marca 1984 do 30 czerwca 2016 roku. Osobowość twórcza, zdecydowana i konsekwentna. Serdeczny człowiek i sprawiedliwy dyrektor, dobry duch tego szczególnego i niezwykłego miejsca, "gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością, a w centrum zainteresowania stoi człowiek". Inicjatorka i organizatorka wydarzeń kulturalnych na najwyższym poziomie artystycznym. Otwarta na wartościowe nowe idee, inicjatywy i współpracę. Pod jej dyrekcją, od początku istnienia, ośrodek rozkwitł i na dobre wrósł w marecki krajobraz stając się wiodącą instytucją kulturalną w Markach.

DANUTA BŁAŻEJCZYK
Piosenkarka, aktorka, autorka tekstów piosenek. Przez wiele lat istnienia na estradzie zyskała sobie miano artystki lubianej, cenionej zarówno przez odbiorców jak i krytyków muzycznych. Fenomen w świecie polskiej piosenki. Koncertuje i nagrywa muzykę zarówno rozrywkową, jak i jazzową. Laureatka wielu nagród muzycznych w kraju i za granicą. Współpracowała ze znakomitymi artystami polskiej sceny muzycznej m.in. M. Rodowicz, R. Rynkowskim, Z. Wodeckim, A. Jagodzińskim, H. Miśkiewiczem, P. Perlińskim, J. Zabieglińskim, jak również mistrzami tekstów W. Korczem, W. Młynarskim, J. Cyganem, A. Strzeleckim. Założycielka i prezes Fundacji Apetyt na Kulturę (FanK). Odznaczona w 2011 przez ministra Bogdana Zdrojewskiego srebrnym medalem Zasłużony Kulturze Narodowej  "Gloria Artis".
Serdecznie zapraszamy!!!

Galeria

zdjecie: 91434
fot. 1
fot. 2
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry