Przedstawienie teatralne, garncarz, militaria i wiele innych atrakcji... Zapraszamy na Pożegnanie Lata 18.09.2016 r.

START:    18 września 2016

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 12 września 2016    09:52


Szanowni Państwo,


w najbliższą niedzielę, tj. 18 września br. odbędzie się Piknik Parafialny - "Pożegnanie lata u św. Izydora". To już XI - jubileuszowe spotkanie.  Specjalnie na to wydarzenie Stowarzyszenie "MARKI-PUSTELNIK-STRUGA" przygotowało dla mieszkańców Marek następujące atrakcje.


Tuż po uroczystej Mszy św. około godz. 13:00 zapraszamy serdeczne do naszego stoiska, na którym będzie można obejrzeć eksponaty historyczne oraz militaria z II wojny światowej, takie jak: karabiny, bagnety, pistolety, amunicję i inne ciekawe znaleziska. Przedmioty sprzed wielu lat zaprezentuje Paweł Gendek - właściciel Muzeum Techniki Wojskowej i Cywilnej w Markach. Czynimy również starania, aby specjalnie na to wydarzenie sprowadzić fragmenty zestrzelonego we wrześniu 1939 r. w okolicach Zielonki niemieckiego samolotu bojowego - meserschmitt Bf 110, odkopanego nie tak dawno przy budowie mareckiej obwodnicy. Kliknij tutajDodatkowo zaprosiliśmy na Piknik Parafialny garncarza. Będzie można przyjrzeć się z bliska sztuce garncarskiej, a także własnoręcznie ulepić naczynia. Będzie to zapewne nie lada gratka dla najmłodszych uczestników pikniku.


Zaś ok. godz. 15.00 zapraszamy serdecznie na przedstawienie teatralne pt.: "Wesele u Briggsów" przygotowane przez aktorów amatorów ze Stowarzyszenia "MARKI-PUSTELNIK-STRUGA", którzy wcielą się w historyczne postaci związane z XIX i XX wieczną historią naszego miasta. Sztuka oparta jest na faktach.Pod naszym namiotem będzie również możliwość spotkania się z Darkiem Chmielewskim -uczestnikiem tegorocznego Motocyklowego Rajdu Warszawa - Monte Cassino.Będziemy także zbierać ofiary na konserwację zabytkowego obrazu z 1741 r. J. A. Meyera'a pt: "Matka Boska z Dzieciątkiem i św. Sebastianem", obecnie znajdującego się w jednaj z naw kościoła parafii św. Izydora w Markach.Przewidzieliśmy również konkursy z nagrodami książkowymi.


Zapraszamy serdecznie :o)


Stowarzyszenie "MARKI-PUSTELNIK-STRUGA". TUTAJ relacja z zeszłorocznej imprezy.


Galeria

zdjecie: 91803
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
zdjecie

Tomasz Paciorek

Strzelec wyborowy Tireur Delite 2e REI Legion Etrangere Francaise.

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry