Marki z drogową umową z powiatem

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 14 września 2016    13:06

Zwiększyliśmy szansę na uzyskanie dodatkowych pieniędzy na inwestycje z programu "schetynówek" - mówi Jacek Orych.

Burmistrz podpisał dzisiaj (14 września) umowę partnerską z powiatem wołomińskim. Dotyczy ona dofinansowania przebudowy ul. Zagłoby i Zygmuntowskiej. Powiat przeznaczy na realizację miejskiej inwestycji 2 mln zł.  Samorząd Marek liczy na dofinansowanie tej inwestycji także z rządowego "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019", czyli tzw. schetynówek. Maksymalna kwota dotacji z tego źródła to 3 mln zł.

- Podpisanie umowy partnerskiej z powiatem wołomińskim przełoży się na wyższą punktację naszego wniosku, a zatem zwiększy szanse na uzyskanie rządowego dofinansowania - mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.

Koszt modernizacji ul. Zagłoby i Zygmuntowskiej szacowany jest na ponad 10 mln zł.

- Jeśli sprawy potoczą się po naszej myśli, połowę kosztów uda się pokryć dzięki zewnętrznym źródłom (3 mln zł ze "schetynówek" i 2 mln zł z powiatu) - tłumaczy Jacek Orych.

- Będziemy nawzajem wspierać się w działaniach inwestycyjnych -  podkreślał podczas spotkania z samorządowcami Kazimierz Rakowski, starosta wołomiński.

Również samorząd Marek zadeklarował, że dofinansuje inwestycje powiatu. Wczoraj Rada Miasta jednogłośnie zgodziła się, by przeznaczyć 2 mln zł na przebudowę ciągu ul. Sosnowej i Kościuszki w Markach. Ta inwestycja ma być realizowana w latach 2017-18.

Galeria

zdjecie: 92015
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry