Rada Warszawy zajmie się I strefą biletową

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 16 września 2016    14:20

Mamy dla Państwa dobre wieści. W proponowanym porządku obrad Rady m.st. Warszawy znalazł się punkt dotyczący rozszerzenia pierwszej strefy biletowej, czyli przyłączenia Marek (druk nr 984). Sesja odbędzie się 22 września.

Przypomnijmy - w lipcu burmistrz Jacek Orych podpisał projekt porozumienia z Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie w sprawie objęcia miasta Marki pierwszą strefą biletową.  Dla czteroosobowej rodziny korzystającej z komunikacji miejskiej (z dwójką dzieci, którym przysługują bilety ulgowe) wprowadzenie pierwszej strefy to miesięczne oszczędności na poziomie 258 złotych.

W przypadku podjęcia uchwały, konieczna będzie zmiana oznakowania przystanków, autobusów i zmiana numeracji tras. Linia 718 zostanie zmieniona na 140, 732 na 240, a 805 na 340. Nie ulegnie zmianie numeracja linii 738 jeżdżącej przez Marki do Radzymina. Trasy autobusów nie zmienią się, natomiast dobrą wiadomością jest zwiększenie częstotliwości kursów obecnej linii 805 w godzinach szczytu.

Galeria

zdjecie: 92086
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry