Benefis Krystyny Klimeckiej założycielki i dyrektora Mareckiego Ośrodka Kultury im. T. Lużyńskiego

MOK Marki MOK

 22 września 2016    13:20W czwartek 15 września w Mareckim Ośrodku Kultury miało miejsce wyjątkowe wydarzenie "BENEFIS działalności kulturalnej Krystyny Klimeckiej, założycielki i Dyrektora Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego". Pani Krystyna pełniła swoją funkcję przez 32 lata, była inicjatorką i organizatorką wydarzeń kulturalnych na najwyższym poziomie artystycznym. Pod jej dyrekcją, od początku istnienia, ośrodek rozkwitł i na stałe wpisał się w marecki krajobraz stając się wiodącą instytucją kulturalną w Markach. Uroczystość uświetnił koncert Danuty Błażejczyk pt. "Serce na dłoni". Goście mogli również obejrzeć specjalnie przygotowaną na tę okazję wystawę.


Burmistrz Jacek Orych otworzył uroczystość. Pełnymi atencji, serdeczności oraz podziwu słowami złożył Krystynie Klimeckiej podziękowania od mieszkańców Miasta Marki za wieloletnią, pełną zaangażowania pracę na stanowisku Dyrektora Mareckiego Ośrodka Kultury. Burmistrz podkreślił pasję i oddanie Krystyny Klimeckiej, dzięki której MOK na przestrzeni trzech dekad stał się kluczowym punktem, na kulturalnej mapie miasta. Ośrodkiem chętnie odwiedzanym przez mieszkańców, z którego wyrosło wielu artystów, z powodzeniem realizujących swoje zainteresowania.


Pani Krystyna Klimecka otrzymała odznakę honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej", odznaczenie nadawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej-Piotra Glińskiego. Uroczystej dekoracji dokonał Burmistrz Marek Jacek Orych. Pani Bożena Żelazowska Przewodnicząca Komisji Kultury i Dziedzictwa Narodowego Samorządu Województwa Mazowieckiego uhonorowała Krystynę Klimecką medalem pamiątkowym Pro Masovia za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego oraz odczytała okolicznościowy list gratulacyjny od Adama Struzika Marszałka Województwa Mazowieckiego.


Pani Dyrektor podsumowała swoją pracę i podziękowała zespołowi i władzom Marek. Wieczór uświetnił koncert pt. "Serce na dłoni" Danuty Błażejczyk, który wprawiła publiczność w doskonały nastrój.


Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego

Galeria

zdjecie: 92373
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry