II Mareckie Mistrzostwa w Piłce Stołowej

Mikołaj Szczepanowski TPM

 5 października 2007    19:18

W sobote 29 września w ?Karczmie u Bociana? odbyły się II Mareckie Mistrzostwa w Piłce Stołowej o Puchar Towarzystwa Przyjaciół Marek. Mistrzostwa odbywały się pod patronatem Towarzystwa Przyjaciół Marek, a osobiście za organizacje rozgrywek odpowiadali Krzysztof Bychowski, Radosław Dec oraz Mikołaj Szczepanowski.
Do zmagań w tej edycji turnieju zgłosiło się 18 drużyn w tym drużyny z innych miast.

I Faza Grupowa

Pierwsze cztery zespoły z I Mareckich Mistrzostw w Piłce Stołowej, czyli Bronx (dawne Drinkers), FC Komar, Kreska (dawne Alkusy) i TPM zostały w tej fazie turnieju rozstawione jako pierwsze zespoły w grupach. Następnie do nich do losowanych zostało 14 zespołów i tak powstały cztery grupy. Na tym etapie rozegrano 64 spotkania, w tym każda drużyna rozegrała co najmniej 6 meczy. Do ciekawszych spotkań można zaliczyć mecze Ac Fiorentiny z Kreską i pogrom Szurikanów w starciu z FC Komar. Pod spodem podajemy ostateczny kształt grupowych tabeli, pierwsze dwa zespoły awansowały do dalszej fazy rozgrywek.

tabele1

II Faza Grupowa

Zespoły z pierwszych miejsc grup A,B, C i D zostały rozstawione w losowaniu. Do nich do losowano zespoły z drugich miejsc i w ten sposób powstały grupy E i F. Poziom drużyn na tym etapie, szczególnie w grupie F był bardzo wyrównany. Na uwagę zasługują szczególnie mecze FC Komar z Legionistami (wygrana FC Komar 12:0), Kreski z Ac Fiorentiną (Kreska wygrywa 12 do 0) i remis Ac Fiorentina ? Bronx. Ten ostatni jest szczególnie wart uwagi, to jedyny mecz, w którym zespół Bronx stracił punkty. Pod spodem ostateczny kształt tabel grup E i F. Dwie pierwsze drużyny z grupy awansowały do półfinałów.

tabele2

Faza Pucharowa

Rozegrano dwa mecze półfinałowe (Bronx 8 : 3 TPM i FC Komar 7 : 5 Kreska). Przegrani zagrali mecz o 3. miejsce ( TPM 7:5 Kreska). Zwycięscy półfinałów weszli do finału imprezy. Mecz finałowy był powtórką finału z poprzednich mistrzostw. Pierwszy finalista - ?FC KOMAR? (Patryk Grajewski i Konrad Karolak) znów bez porażki, oraz dotychczasowy mistrz - zespół ?Bronx? (Jarek Galas i Daniel Wojciechowski), który ponownie w drodze do finału stracił kilka punktów. Sam mecz był bardzo zacięty, dookoła stołu zgromadzonych było ponad 20 osób, które bardzo żywiołowo reagowało na każdą bramkę. Ostatecznie ?Bronx? wygrało 6:5.


Wyniki:
I miejsce
Puchar Towarzystwa Przyjaciół Marek oraz tytuł Mistrza Marek w Piłce Stołowej zdobyła drużyna ?Bronx? w składzie Daniel Wojciechowski i Jarek Galas
II miejsce, wicemistrzostwo Marek
Zdobyła drużyna ?FC KOMAR? w składzie Konrad Karolak i Patryk Gajewski
III miejsce
Drużyna ?TMP? w składzie Krzysztof Bychowski i Radosław Dec
IV miejsce
Drużyna "Kreska" w składzie Artur Ciszewski i Konrad Szczepanowski

dalsze kwalifikacja zespołów wkrótce
Galeria

fot. 1
fot. 2
zdjecie

Mikołaj Szczepanowski

Mikołaj Szczepanowski - współpracuje z portalem od 2006 roku

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry