Fabryczna 3 - miejsce spotkań

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 4 października 2016    11:29
Kino, warsztaty kulinarne i sportowe, konferencje i zajęcia dla seniorów - to wszystko już w 2017 r. pod jednym dachem.

Kiedyś był tu kebab i sklep z meblami holenderskimi, teraz są puste i zaniedbane pomieszczenia. Mowa o budynku położonym przy Fabrycznej 3, który sąsiaduje przez ścianę z apteką i przychodnią lekarską. Grzyb, wilgoć, brak wentylacji - to wszystko powoduje, że parter obiektu niszczeje. Wszystko jednak wskazuje na to, że w przyszłym roku miejska nieruchomość zacznie tętnić nowym życiem. Na wrześniowej sesji radni przychylili się do wniosku burmistrza Jacka Orycha, by na parterze utworzyć Mareckie Centrum Aktywności Lokalnej Fabryczna 3. Rada Miasta zaakceptowała wniosek, by w tym roku przeznaczyć 350 tys. zł na remont, a w przyszłym 150 tys. zł na wyposażenie obiektu.

- Wielokrotnie w rozmowach z mieszkańcami i przedstawicielami organizacji pozarządowych słyszałem, że w Markach nie ma miejsca, gdzie można byłoby się spotkać. Fabryczna 3 wypełni tę lukę - mówi Jacek Orych.

Plan jest taki, by w zdewastowanym obiekcie stworzyć kilka sal, które będzie można dowolnie wykorzystywać dzięki przesuwanym ścianom. Główną atrakcją będzie sala multimedialna, w której będzie można uruchomić kino studyjne.

- Tradycje kinowe w Markach są bardzo silne. Przed laty w naszym mieście funkcjonowało kino przy ul. Rejtana oraz w budynku obecnego Domu Katolickiego. W Pałacyku Briggsów działała też pierwsza w Polsce szkoła kinooperatorów. Żyjemy jednak przyszłością, a pokazy kina letniego dowiodły, że fanów sztuki filmowej w naszym mieście nie brakuje - mówi Jacek Orych.

To jednak tylko jedna z możliwości, którą będzie dawać Fabryczna 3.

- Zajęcia sportowe, warsztaty kulinarne, konferencje, spotkania środowisk seniorskich, prelekcje i szkolenia - to wszystko będzie można organizować w Mareckim Centrum Aktywności Lokalnej. Warto też zaznaczyć, że dobrze przygotowane miejsce do spotkań znajdą tu organizacje pozarządowe, coraz prężniej działające w naszym mieście - podkreśla Marcin Dąbrowski, koordynujący inwestycję z ramienia Zakładu Usług Komunalnych (ZUK).Galeria

zdjecie: 92719
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry