Matejki i Tuwima do przebudowy

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 4 października 2016    13:18

Dwie pustelnickie ulice zostaną zmodernizowane - zyskają kanalizację deszczową i nowy asfalt.

Na 19 października zaplanowano otwarcie ofert w przetargu na przebudowę ul. Matejki i Tuwima. Zadaniem wykonawcy będą m.in.: wybudowanie kanalizacji deszczowej, wykonanie konstrukcji drogi i zjazdów na posesję, wykonanie obramowań jezdni oraz odtworzenie nawierzchni przy skrzyżowaniach z Dużą i Rybną. W ulicy Jana Matejki wybudowany zostanie również chodnik. O wyborze zwycięzcy przetargu zdecydują dwa czynniki: cena oraz okres gwarancji i rękojmi (minimalny wymagany okres gwarancji to 36 miesięcy). Prace muszą zostać wykonane najpóźniej do 16 grudnia tego roku.  Dzięki realizacji tej inwestycji powstanie około 350 m. bieżących nawierzchni.

To kolejne postępowanie przetargowe związane z infrastrukturą drogową. W tym roku wykonane zostały ul. Pomnikowa, Szkolna i Urocza. Trwają prace przy budowie Promiennej oraz tzw. ulic "okołopomnikowych" (Napoleona, Walewskiej, Norwida, Chocimska oraz Stokrotki). 10 października zostaną otwarte oferty w dwóch przetargach: na budowę chodnika i drogi rowerowej wzdłuż ul. Szkolnej (od Piłsudskiego do Ząbkowskiej) oraz na gruntowną przebudowę ul. Sowińskiego i budowę drogi rowerowej wzdłuż Szkolnej.

Galeria

zdjecie: 92728
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry