Uwaga! Zmiana terminu inauguracji siłowni

START:    9 października 2016

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 6 października 2016    15:53

W związku z prognozami pogody, na prośbę fundatora siłowni plenerowej - firmy Nestle - inauguracja zostaje przełożona na niedzielę. Atrakcje bez zmian. Liczymy na słońce i Waszą obecność. Prace przy montażu urządzeń już się rozpoczęły.

---------------------------

Wyginam śmiało ciało - pewnie wszyscy znają ten motyw z filmu "Madagaskar". Wyginać śmiało ciało będzie też można od niedzieli w Markach, a konkretnie na rogu Głównej i Wiśniowej. To właśnie tam powstanie pierwsza siłownia plenerowa w Markach. Wyklikali ją nasi mieszkańcy w konkursie "Nestle porusza Polskę". Marki zebrały największą liczbę głosów w woj. mazowieckim. Aktywność w internecie będzie można od niedzieli przekuć w aktywność fizyczną. Na Zieleńcu zostanie zainstalowanych dziewięć urządzeń: poręcze + podciąg nóg, wioślarz, rower + jeździec, biegacz + orbitek, twister + surfer.

Z okazji inauguracji siłowni zapraszamy na uroczyste otwarcie. Z tej okazji firma Nestle we współpracy z urzędem miasta zorganizuje fit-piknik. W trakcie będzie można przeprowadzić ćwiczenia pod okiem trenera, zasięgnąć porad na temat żywności od ekspertów i zrobić sobie pomiary BMI. Dzieci będą miały swój kącik sportowy, a seniorzy (choć nie tylko) zostaną zaproszeni spacer nordic walking. Zaczynamy 9 października (niedziela) o 10.00 i bawimy się do 13.00.

- Mieszkańcy Marek już nie raz pokazali, że potrafią angażować się w konkursy zmieniające przestrzeń publiczną. I tym razem udało nam się zdziałać wiele. Serdecznie gratuluję wszystkim zaangażowanym w zrealizowanie tego przedsięwzięcia - mówi burmistrz Jacek Orych.

To pierwsza siłownia w Markach, ale nie ostatnia.  W ubiegłorocznym budżecie obywatelskim wygrały trzy podobne projekty. Niestety, do konkursu na wykonanie koncepcji ich budowy, a następnie realizację inwestycji, nie stanął żaden wykonawca.

- Ponowne postępowanie, tym razem w formule "zaprojektuj i zbuduj" - zostanie ogłoszone w tym miesiącu - zapewnia Szczepan Ostasz, wiceburmistrz Marek.

 

Galeria

zdjecie: 92790
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry