XLIII Turniej Warcabowy o Kryształowy Kamień zakończony

Michał Suchecki UKSStruga

 9 października 2016    14:2122 września 2016 rozpoczął się organizowany już od czterdziestu trzech lat turniej o Kryształowy Kamień im. Marii i Romualda Frey w warcabach 100-polowych w miejscowości Dąbki nad naszym pięknym morzem. Zaciekła rywalizacja trwała aż do niedzieli 25 września. W turnieju wzięło udział 88 zawodników z najlepszych klubów w całej Polsce.

Uczniowski Klub Sportowy Struga reprezentowali tym razem najlepsi juniorzy i juniorki: Kacper Waś, Kuba Broma, Klaudia Adamczyk, Antek Piotrowski, Bartek Mazurowski i najmłodsza zawodniczka Natalka Waś. O zwycięstwo musieli zmagać się aż 7 rund. Było bardzo ciężko, ponieważ jest to turniej open - zawodnicy walczą bez podziału na wiek.

Największy sukces odniósł Kacper Waś. W kategorii chłopców do lat 13 zwyciężył, a w całym turnieju zajął 11 miejsce. Pozostałej piątce zawodników też należą się wyrazy uznania:
Natalka Waś - kategoria dziewcząt do lat 8 - miejsce II
Antek Piotrowski - kategoria chłopców do lat 10 - miejsce II
Bartek Mazurowski - kategoria chłopców do lat 10 - miejsce III
Klaudia Adamczyk - kategoria dziewcząt do lat 13 - miejsce III
Kuba Broma - kategoria chłopców do lat 13 - miejsce III

Udział zawodników w turnieju został dofinansowany ze środków z budżetu miasta Marki w ramach projektu ,,Zagospodarowanie czasu wolnego, poprawa kondycji fizycznej i umysłowej poprzez organizowanie zajęć warcabowo-szachowych, organizację imprez sportowych, szkolenie zawodników, przygotowanie do współzawodnictwa dzieci i młodzieży w 2016 roku''.

Serdecznie dziękujemy naszemu darczyńcy - firmie MGM S.A. - bez Was wyjazd naszych zawodników nie byłby możliwy.

Magda Waś

Galeria

zdjecie: 92834

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry