Przy Wspólnej stanie nie gimnazjum, a podstawówka?

Mikołaj Szczepanowski

 16 października 2016    09:29Jeszcze w sierpniu zwróciliśmy się z pytaniem do Burmistrza Miasta Marki o przyszłość kompleksu edukacyjnego, którego budowa planowana jest przy ul. Wspólnej. Zapowiedzi Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczące likwidacji gimnazjów niepokoją ponieważ zgodnie z planami miasta obiekt przy ul. Wspólnej ma być siedzibą właśnie gimnazjum.

W otrzymanej we wrześniu odpowiedzi Burmistrz nie miał jeszcze sprawdzonych informacji, ale potwierdził, że miasto podjęło kroki mające na celu przeprojektowanie obiektów na potrzeby szkoły podstawowej.

Niepewność wybrzmiewa także w słowach Burmistrza zawartych w wypowiedzi dla najnowszych Wieściach Podwarszawskich:

Co dalej z planowaną od kilku lat budową gimnazjum przy ulicy Wspólnej w Markach?

? Nie mogę w 100 procentach odpowiedzieć co dalej. Problem polega na tym, że nie wiemy dokładnie jak będzie wyglądać planowana reforma. Niedawno było spotkanie w tej sprawie z minister edukacji Anną Zalewska, ale nie udało się ustalić nic nowego w tej sprawie.  Na pewno w Markach przy ulicy Wspólnej powstanie budynek edukacyjny wraz z zapleczem sportowo-rekreacyjnym, którego realizacja planowana jest już od kilku lat. (...)W materiałach nie znajdziemy jednak odpowiedzi na ważne pytanie: czy to najlepsza lokalizacja dla szkoły podstawowej? W końcu w odległości 300 metrów od tego miejsca znajduje się Szkoła Podstawowa nr 4.

Galeria

zdjecie: 92926
fot. 1
fot. 2
fot. 3
zdjecie

Mikołaj Szczepanowski

Mikołaj Szczepanowski - współpracuje z portalem od 2006 roku

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry