Marcovia pokonała Bóbr Tłuszcz i traci do lidera już tylko jeden punkt

Marcin Boczoń Marcovia

19 października 2016    17:28

Szóste ligowe zwycięstwo odniosła w minioną sobotę Marcovia Marki. Tym razem podopieczni Konrada Kucharczyka okazali się lepsi od Bobra Tłuszcz. Dzięki zainkasowaniu trzech punktów Marcovia awansowała na czwarte miejsce w tabeli. Do prowadzącego Dębu Wieliszew nasz zespół traci już tylko jeden punkt.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się po myśli zawodników Konrada Kucharczyka. W 21 minucie wynik meczu otworzył bowiem Dawid Sawicki i wszystko wskazywało, że Marcovia błyskawicznie pójdzie za ciosem. Mimo kilku okazji do podwyższenia prowadzenia wynik do przerwy nie uległ jednak zmianie a Adrianowi Rowickiemu i spółce pozostało drugie 45 minut na udokumentowanie przewagi kolejnymi bramkami.

Po zmianie stron jako pierwsi do siatki trafili niestety goście z Tłuszcza i oczom kibiców ukazał się obraz z poprzedniego ligowego starcia w Serocku. Porównując obydwa spotkania trzeba było mieć na uwadze, że ostatecznie to nasz zespół zdobył zwycięską bramkę więc nikt nie miał nic przeciwko żeby taki sam scenariusz powtórzył się również teraz. Tydzień temu z cennego trafienia cieszył się Bartłomiej Świniarski. W sobotę jego rolę przejął jednak Marcin Rojek, najskuteczniejszy zawodnik Marcovii w obecnym sezonie, i w 77 minucie zrobiło się 2:1 dla podopiecznych Konrada Kucharczyka. Co prawda chwilę wcześniej to Bóbr miał dobrą okazję na zdobycie bramki, ale w piłce szczęście sprzyja lepszym i tego dnia uśmiechnęło się ono wyłącznie do naszych zawodników.

Teraz przed Marcovią wyjazdowy mecz z Amurem Wilga. Spotkanie rozegrane zostanie w najbliższą sobotę 22 października o godz. 11:00. Trzymajmy kciuki za reprezentantów naszego miasta, którzy dzielnie walczą o to żeby 4 liga zawitała w końcu do Marek.

Marcovia Marki - Bóbr Tłuszcz 2:1
Bramki: Dawid Sawicki 21, Marcin Rojek 77 - Daniel Krasnodębski 63
Żółta kartka: Grykałowski
Sędziował: Radosław Michalak