Zwycięskie projekty Budżetu Obywatelskiego

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 20 października 2016    12:58

Co łączy tor rowerowy z letnim koncertem? Odpowiadamy - sukces w głosowaniu.

Lubicie dobrą muzykę, wyczynową jazdę na rowerze albo relaks na łonie przyrody? Jeśli tak, to świetnie. Policzyliśmy wszystkie głosy oddane w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że w 2017 r. będziemy realizować aż pięć przedsięwzięć, które wybraliście w głosowaniu.

W kategorii "kultura i edukacja" zwyciężył projekt "Zaczarowany świat muzyki" - chodzi o zakup sceny plenerowej i organizację cyklu letnich koncertów. W kategorii "Sport i Turystyka" najwięcej głosów zebrał pomysł budowy toru rowerowego typu pumptrack (róg Okólnej i Grunwaldzkiej). Wśród przedsięwzięć o charakterze infrastrukturalnym wygrała idea chodnika przy Okólnej po stronie numerów nieparzystych na wysokości Szkoły Podstawowej nr 1 i doświetlenia trzech przejść dla pieszych. Wreszcie w kategorii "Inne" największym poparciem cieszył się pomysł budowy toalety publicznej w sąsiedztwie Parku Briggsów.

Ponieważ zakładane nakłady na te inwestycje nie  wyczerpują puli 600 tys. zł, do realizacji zostanie przeznaczony jeszcze jeden projekt, który zebrał największą liczbę głosów. Chodzi o pomysł stworzenia Ogrodu Zmysłów, czyli strefy relaksu u zbiegu ul. Sowińskiego i Stawowej. Jeśli w przetargach okaże się, że będą dodatkowe oszczędności, na rezerwowej liście znajduje się budowa miejsc parkingowych przy stadionie przy ul. Wspólnej.

Więcej TUTAJ

Galeria

zdjecie: 93158
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry