Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu Wołomińskiego w warcabach

Michał Suchecki UKSStruga

 23 października 2016    20:06

W sobotę 22 października w Zespole Szkół nr 2 w Markach rozegrane zostały IX Otwarte Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu Wołomińskiego w Warcabach. Organizatorem zawodów był UKS STRUGA, przy współorganizacji i wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Wołominie.

W zawodach uczestniczyło 50 zawodników, reprezentujących 9 okolicznych szkół i 2 przedszkola. Mareckie placówki były reprezentowane przez uczniów SP3, SP5 i Nikodema z Przedszkola nr 3.

Każdy uczestnik rozegrał 7 partii, punktując indywidualnie dla siebie i dla swojej drużyny. Zgodnie z regulaminem o lokacie drużynowej decydowała suma punktów zdobyta przez czterech najlepszych zawodników danej szkoły. Mistrzowie indywidualni zostali wyłonieni w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas 0-III i uczniowie klas IV-VI.

Na uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród przybył przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Wołominie, przewodniczący Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki pan Arkadiusz Werelich, który udekorował zawodników medalami, wręczył puchary mistrzom indywidualnym i drużynowym.

A oto wyniki:NAJLEPSZE DRUŻYNY
1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Słupnie
2. Szkoła Podstawowa nr 5 w Markach
3. Szkoła Podstawowa nr 3 w Markach
4. Szkoła Podstawowa w Starej Niedziałce
5. Szkoła Podstawowa w Nadmie

ZWYCIĘZCY INDYWIDUALNI
Kat. 0-III
1. Mateusz Muzaj SPN 38 w Warszawie
2. Michał Muzaj SPN 38 w Warszawie
3. Igor Kotliński SP 3 w Markach
4. Filip Zalewski SP w Starej Niedziałce
5. Bartosz Jóśk SP 1 w Słupnie
Kat. IV-VI
1. Kacper Waś SP w Nadmie
2. Jakub Broma SP 5 w Markach
3. Antoni Piotrowski SP 3 w Markach
4. Piotr Piotrowski SP 1 w Słupnie
5. Maja Kozłowska SP w Starej Niedziałce

Zwycięzcy indywidualni otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Najlepsze drużyny zawiozły do szkół puchary (do piątego miejsca), wszystkie szkoły i przedszkola reprezentowane w zawodach otrzymały dyplomy i warcabnice. Dla zawodników mistrzowskich drużyn nie zabrakło medali. Każdy uczestnik sobotnich zawodów otrzymał dyplom i pamiątkowy długopis.

Pan Arkadiusz Werelich pogratulował zwycięzcom, podziękował zawodnikom za sportową walkę, podkreślił, że kiedy grze towarzyszy prawdziwa rywalizacja, emocje, zwycięstwa i porażki - mamy do czynienia z prawdziwym sportem. Nie ma więc wątpliwości, że warcaby to dyscyplina sportu.

Po rozdaniu nagród, gratulacjach, podsumowaniach i zaproszeniach na kolejne zawody organizowane przez UKS STRUGA, pan Arkadiusz Werelich zamknął Mistrzostwa.

Organizatorzy z UKS STRUGA serdecznie dziękują Starostwu Powiatowemu w Wołominie za dofinansowanie imprezy, za ufundowanie pucharów i nagród, za współorganizację zawodów.

Elżbieta Suchecka

Galeria

zdjecie: 93224
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry