Głosujmy w konkursie Spółdzielnia Pomysłów

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 24 października 2016    10:18

Mieszkańcy starają się o grant na wyposażenie miejskiego miejsca spotkań przy Fabrycznej 3.

Niedawno informowaliśmy, że Rada Miasta Marki przychyliła się do wniosku burmistrza Jacka Orycha, by przeznaczyć 350 tys. zł w tym roku na remont pomieszczeń przy Fabrycznej 3. Na parterze tego budynku ma powstać miejsce spotkań mieszkańców i organizacji pozarządowych. Na wieść o tej inicjatywie spontanicznie zareagowała grupa mieszkańców, którzy, w kooperacji z ratuszem, postanowili wziąć udział w konkursie Spółdzielnia Pomysłów organizowanej na platformie Społecznik 2.0 przez grupę bankową SGB. Do wygrania jest wsparcie finansowe: w przypadku mareckiego pomysłu chodzi o zakup sprzętu gastronomicznego do prowadzenia warsztatów kulinarnych.

-  Tworzymy centrum aktywności lokalnej i zapraszamy do niego zarówno osoby młode jak i te bardziej doświadczone życiowo. Platformą, która może ich połączyć, jest gotowanie - mówi Paweł Pniewski z Urzędu Miasta Marki.

- To wspaniały sposób na wspólne spędzanie czasu i okazja do poznania nowych osób oraz integrację starszych z młodszymi. Gdzie jak nie w kuchni, młodzi będą słuchać babci i dziadka - przecież to oni znają sprawdzone stare receptury i tajniki sztuki kulinarnej. Nikt im nie powie - babciu, dziadku, Ty się nie znasz. (...) Młodsze pokolenie również może przekazać swoje umiejętności i wiedzę - jak zrobić sushi, czy nauczyć przygotowywania sous vide. Gotowanie ma wiele twarzy i każdy znajdzie coś dla siebie, może też stać się sposobem na życie, a na pewno jest świetną zabawą integrującą ludzi. Wycieczki kulinarne po różnych zakątkach świata to sposób na poznawanie smaków i kultur oraz zasobów naturalnych i historii miejsc, w których jedzenie jest przygotowywane. Finał gotowania to spotkanie przy stole, konsumpcja, konwersacja i oczywiście kolejna przydatna wiedza savoir vivre - nie tylko przy stole. Trzeba mieć świadomość, że zasady dobrego wychowania są odmienne w różnych zakątkach świata i chyba warto je poznawać - opisują wnioskodawcy reprezentowani przez Jarosława Jaździka, mieszkańca naszego miasta.

W pierwszym etapie konkursu kluczowe jest uzyskanie jak największej liczby głosów. Do finałowego etapu przechodzi 30 projektów: 10 z miast na prawach powiatu oraz 20 z pozostałych, mniejszych samorządów. Spośród nich jury wybierze trzy. Otrzymają one wsparcie wynoszące maksymalnie 10 tys. zł.

Zapraszamy do głosowania na marecki projekt - link TUTAJ Warto się śpieszyć. Poparcia można udzielać do 7 listopada.

Przy Fabrycznej 3 powstanie kilka sal, które będzie można dowolnie wykorzystywać dzięki przesuwanym ścianom. Główną atrakcją będzie sala multimedialna, w której będzie można uruchomić kino studyjne. Przy Fabrycznej będzie też można organizować zajęcia sportowe, warsztaty kulinarne, konferencje, spotkania środowisk seniorskich, prelekcje i szkolenia.

Mieszkańcy Marek nie raz już udowodnili, że potrafią się angażować w internetowe głosowania. Dzięki temu udało się wygrać i wybudować plac zabaw Nivea przy Sportowej oraz siłownię plenerową Nestle na Zieleńcu. Grant od Aviva pozwolił na zakup miasteczka rowerowego, trwają przygotowania do wykonania strefy gier chodnikowych przy mareckich szkołach.

 

 

 

 

Galeria

zdjecie: 93258
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry