Naprawy odcinków ulic po budowie S8

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 24 października 2016    10:21

Wykonawca obwodnicy zrealizuje prace przy Ząbkowskiej i Szpitalnej na własny koszt

W ubiegłym tygodniu, jeszcze przed do rozpoczęciem betonowania wiaduktów, władze miasta zakończyły rozmowy na temat napraw tych ulic, z których korzystają wykonawcy inwestycji. Zdecydowana większość ruchu ciężkich pojazdów odbywa się po specjalnie wybudowanej przez konsorcjum pod wodzą włoskiego Salini drodze technicznej. Niemniej jednak wykonawcy prac obficie korzystają z fragmentów ulic Ząbkowskiej i Szpitalnej. Rozmowy między władzami miasta a firmą Pribex, które reprezentuje firmy wykonawców, zakończyły się podpisaniem porozumienia. Na jego mocy konsorcjum NA WŁASNY KOSZT:

- wykona remont nawierzchni jezdni, chodników i krawężników od ul. Ząbkowskiej 4 od skrzyżowania z Ząbkami;

- wykona remont nawierzchni ul. Szpitalnej od Ząbkowskiej do ul. Zosi (sfrezowanie obecnej nawierzchni  i ułożenie nowej warstwy ścieralnej);

- wykona regulację studni rewizyjnych i wpustów ulicznych;

Prace, objęte 36-miesięczną gwarancją, zostaną zrealizowane w ciągu 10 dni po zakończeniu budowy trasy S8, nie później niż w terminie 30 dni od dnia wystawienia przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad dokumentu Świadectwa Przyjęcia budowy trasy.

Przewidywany termin oddania obwodnicy do ruchu to koniec lipca 2017 r.

Galeria

zdjecie: 93265
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry