I strefa w pytaniach i odpowiedziach

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 26 października 2016    12:32

Czy trzeba jeszcze przynosić PIT do urzędu, jak się zmienią numery linii autobusowych, czy z biletem I strefy dojadę do Radzymina? - przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Słyszałam, że pierwsza strefa obowiązuje tylko do kościoła św. Izydora.

Nieprawda. Pierwsza strefa obowiązuje w całych Markach. Graniczne przystanki to Czarna Struga (718), Struga (L40), Ceglana (738).

Czy trzeba przynieść PIT do Urzędu Miasta, żeby mieć prawo do korzystania z pierwszej strefy?

Nie. Nie ma już takiej konieczności.

Jak zmieni się numeracja linii?

718 stanie się 140, 732 ? 240, a 805 ? 340. Nie zmieni się natomiast numeracja linii 738 i L40.

Czy powstanie buspas?

Otwarcie obwodnicy Marek w 2017 r. rozwiąże problem korków na Piłsudskiego.

W poprzednim programie Warszawa+ tańsze były tylko bilety długookresowe. Czy teraz bilety krótkookresowe na pierwszą strefę będą honorowane w Markach?

Tak.             

Czy będą dopłaty do pierwszej strefy?

Nie, bo nie będą już potrzebne. Bilet kwartalny dla dorosłego  z dopłatami w II strefie kosztował 482 zł, od 1 listopada - już bez dopłat - 280 zł.

Czy na Karcie Markowianina będzie można z zakodować bilet pierwszej strefy?

Zmiana strefy biletowej wiąże się z koniecznością wymiany Kart Markowianina  na spersonalizowaną Warszawską Kartę Miejską lub inny nośnik zaakceptowany przez ZTM, na których będzie możliwe kodowanie biletów na pierwszą strefę biletową. Po  1 listopada tego roku z Karty Markowianina będzie można korzystać w środkach komunikacji miejskiej jeszcze przez trzy miesiące - zachowują one ważność do 31 stycznia 2017 r. W przypadku chęci zakupu biletu na I strefę biletową  zapraszamy do Punktów Obsługi Pasażera ZTM celem zakodowania biletu na spersonalizowaną Warszawską Kartę Miejską lub inny nośnik zaakceptowany przez ZTM. Dla posiadaczy aktualnej Karty Markowianina  spersonalizowana Warszawska Karta Miejska będzie wydawana BEZPŁATNIE.  Aby wymienić kartę, należy mieć przy sobie aktualną fotografię, numer pesel oraz dokument ze zdjęciem.

W ramach programu Warszawa+ wykupiłem bilet długookresowy do końca roku. Od 1 listopada mamy pierwszą strefę. Czy w tej sytuacji będę stratny?

Posiadacz Karty Markowianina, na której jest wgrany ważny bilet długookresowy z Oferty Warszawa+,  którego ważność  kończy się po 1 listopada 2016 r., będzie mógł dokonać zwrotu biletu w każdym Punkcie Obsługi Pasażera ZTM od 1 listopada 2016 r. bez pobrania opłaty manipulacyjnej. Uwaga! Zwrot niewykorzystanej części biletu bez pobrania opłaty manipulacyjnej odbywał się będzie wyłącznie w przypadku, kiedy pasażerowie jednocześnie dokonają zakupu biletu długookresowego na I strefę. Punkt Obsługi Pasażera ZTM wyda w takich przypadkach bezpłatnie spersonalizowaną Warszawską Kartę Miejską, na którą zostanie wgrany nowy bilet na I strefę.

Czy pierwsza strefa obowiązuje na całej trasie L40?

Tylko w granicach miasta Marki do przystanku Struga (przy jeździe w kierunku na Radzymin).

 Czy autobusem 738 dojadę do Radzymina z biletem pierwszej strefy?

Nie. Pierwsza strefa obowiązuje do przystanku Ceglana.

W ramach programu Warszawa+ mam wykupiony bilet do Radzymina do końca listopada. Czy mogę z niego korzystać w przyszłym miesiącu?

Według ZTM - niestety nie. W związku ze zmianą strefy muszą Państwo przekodować bilet w Punkcie Obsługi Pasażera. Niewykorzystana część biletu pokryje część kosztów zakupu nowego.

Czy punkt obsługi Karty Markowianina nadal będzie pracował w urzędzie miasta?

Nie. Punkt będzie pracował do 31 października  W okolicy urzędu bilety będzie można doładować w biletomacie lub kiosku.

Galeria

zdjecie: 93393
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry