Drogowy przetarg rozstrzygnięty

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 27 października 2016    12:10

Najkorzystniejszą ofertę na przebudowę ul. Sowińskiego złożyła firma STD Nasiłowski.

Modernizacja drogi, budowa brakującego odcinka kanalizacji deszczowej, ułożenie drogi rowerowej, przebudowa sieci teletechnicznej - taki będzie zakres prac przy ul. Sowińskiego. Wzdłuż ul. Sportowej powstanie ścieżka dla fanów dwóch kółek, natomiast w rejonie ul. Zajączka, Sportowej i Sowińskiego przygotowane miejsce pod tzw. rondo filtrujące - zwycięski projekt w programie EkoMarki.

Taki jest zakres przetargu, który właśnie rozstrzygnął marecki ratusz. W rywalizacji trzech przedsiębiorstw zwyciężyła oferta firmy STD Nasiłowski. O wyborze decydowały trzy czynniki: cena, okres gwarancji i rękojmi oraz termin wykonania prac. Firma z Zielonki zadeklarowała, że wykona prace w 45 dni za 2,6 mln zł dając 60-miesięcy gwarancji. Uwaga! Jest szansa na częściowe refinansowanie inwestycji z unijnych dotacji. Ratusz złożył wniosek o pieniądze na drogi rowerowe z programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Jeśli nie będzie odwołań ze strony innych uczestników przetargu, ostateczna umowa będzie mogła być zawarta na początku listopada.

Galeria

zdjecie: 93426
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry