Rowerowy wniosek trzech samorządów

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 27 października 2016    15:02

Warszawa, Ząbki i Marki chcą mieć połączenie dla fanów dwóch kółek. Wniosek o dofinansowanie inwestycji dostał formalną akceptację.

Często w internecie pojawiają się pytania czy z Marek będzie można wygodnie i bezpiecznie dojechać do Warszawy na rowerze? Odpowiadamy - tak. I to wcale nie w tak odległej przyszłości. Trzy samorządy - Warszawa, Ząbki i Marki - złożyły wniosek w ramach programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych o dofinansowanie budowy drogi rowerowej, która będzie przebiegać przez teren trzech miast. Chodzi o połączenie ścieżki leżącej wzdłuż obwodnicy Marek ze ścieżką w ul. Karkonoszy w Warszawie, która już prowadzi do dworca Warszawa Wileńska. Dobra wiadomość jest taka, że projekt przeszedł pozytywną ocenę formalną. Wyniki oceny merytorycznej poznamy na przełomie roku. Jeśli będzie pozytywna, inwestycja będzie musiała zostać zrealizowana najpóźniej do końca czerwca 2018 r.

Koszt inwestycji jest oszacowany na 5,3 mln zł netto, a wydatki kwalifikowane na 4,4 mln zł. Kwota dofinansowania nie będzie wyższa niż 80 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. Wkład Marek w tzw. udział własny wynosi 88,2 tys. zł. Miasto też poniesie wydatki związane z wykupem gruntów na terenie inwestycji.

Samorząd rozmawia również z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad na temat remontu Al. Piłsudskiego, którego elementem byłaby budowa drogi rowerowej wzdłuż podstawowej arterii miasta.

Galeria

zdjecie: 93432
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry