Ulica Szkolna tuż przed zmianami

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 28 października 2016    16:15

Ratusz wybrał najlepszą ofertę w przetargu na budowę drogi rowerowej i remont chodnika.

 

- Wielu uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 dojeżdża na lekcje na rowerze. Cieszę się, że niedługo przejazd wzdłuż ruchliwej ulicy będzie bezpieczniejszy - mówił niedawno Jacek Orych, burmistrz Marek.

Stanie się tak za sprawą rozstrzygnięcia miejskiego przetargu. Ratusz szukał firmy, która wybuduje drogę rowerową, ciąg pieszo-rowerowy, a także chodniki wzdłuż ul Szkolnej. Do przetargu stanęły trzy firmy, które zadeklarowały, że zrealizują prace w 35 dni i dadzą 60-miesięczną gwarancję. W tej sytuacji o wyborze najlepszej oferty decydował trzeci czynnik, czyli cena. Najmniej zażyczyła sobie warszawska firma Trans-Matex, która zadeklarowała, że wykona prace za 682,7 tys. zł brutto. Jeśli nie będzie odwołań, podpisanie umowy będzie możliwe na początku listopada.

Niewykluczone, że część kosztów pokryje Unia Europejska. Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie tej inwestycji z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Większość prac przy Szkolnej będzie prowadzona po północnej stronie ulicy. Po stronie południowej powstanie chodnik między Al. Piłsudskiego a ul. Konopnickiej. Droga rowerowa będzie mieć nawierzchnię asfaltową, a chodniki ? z kostki.

Galeria

zdjecie: 93479
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry