Świąteczne sukcesy w Bielawie

15 listopada 2016    23:18

Kiedy na dworze smutno, szaro i zimno, czerwone koszulki UKS Struga dzielnie walczą i świetnie się bawią grając w warcaby. 11 listopada 2016r., Dzień Święta Niepodległości, zawodnicy klubu uczcili turniejem. Tym razem pokonali dystans prawie 1000 km, w obie strony, by wziąć udział w zorganizowanym w Bielawie, przez klub Złote Piony - I Turnieju im. Jerzego Edmunda Janowskiego. Bardzo dobrze zorganizowany turniej dawał szanse najmłodszym naszym zawodnikom stawić czoła ścisłej czołówce polskich warcabów w kategorii od najmłodszych do lat 13. Na turnieju byli najlepsi zawodnicy z całej Polski. Dlatego niezmiernie nas cieszą wysokie noty naszych zawodników.

Z turnieju, prócz bardzo atrakcyjnych nagród rzeczowych, przywieźli dwa srebrne medale i jeden złoty. Srebro w kategorii do lat 10 zdobył Bartosz Mazurowski i w kategorii do lat 8 Michał Muzaj. Złoto dla klubu wywalczył Mateusz Muzaj w kategorii do lat 8. Bardzo wysokie 4 miejsce zajął również Barosz Jóśk, który pokonał wielu starszych od siebie zawodników. Szósty w najmłodszej kategorii wiekowej był Krystian Jóśk. Dla naszych najmłodszych zawodników rozegranie 7 rund z bardzo wymagającymi przeciwnikami i całodzienna walka turniejowa stanowią szczególne wyzwanie. W kategorii OPEN wysoką 6 notę uzyskał Martin Banaszek. Dzielnie walczyła o dobre miejsce Pani Teresa Jóśk.

Turniej w Bielawie to jedno z wielu listopadowych wydarzeń warcabowych. Czekają nas jeszcze wyjazdowo II Ogólnopolskie Mistrzostwa o Puchar Burmistrza Żerkowa, turniej podsumowujący Grand Prix Mazowsza w warcabach oraz Mistrzostwa Polski w Warcabach Aktywnych. Tak więc na jesienną nudę i szarość nie ma miejsca!

Zdjęcia z turnieju w Bielawie dzięki uprzejmości Pana Arkadiusza Biadasiewicza: https://goo.gl/photos/CqN1i4LoHa7LK8Aw5