Medale z Żerkowa

Michał Suchecki UKSStruga

 22 listopada 2016    22:11

Zawodnicy UKS Struga, do medali zdobytych w listopadowych warcabowych zmaganiach, w ostatni weekend dołożyli kolejne krążki. Trzy brązowe medale oraz jeden najcenniejszy złoty przywieźli tym razem z II Ogólnopolskiego Turnieju o Puchar Burmistrza Żerkowa.

Żerków, miejscowość oddalona od Marek o prawie 300 km, stała się w ostatnim czasie prawdziwym zagłębiem warcabowych talentów. Walka o podium w poszczególnych kategoriach wiekowych była naprawdę zacięta. Łącznie w turnieju wzięło udział ponad 150 zawodników z całego kraju. Sala była pełna.

Nasz zawodnik 10-letni Antek Piotrowski pokonał 16 zawodników, by w swojej kategorii wiekowej zdobyć złoto. Kolejne trofea ? dwa brązowe krążki - należały do rodzeństwa Kacpra Waś /kategoria do lat 13/ i Natalii Waś /kategoria dziewcząt do lat 8/. Ostatni brązowy krążek przywiózł z Żerkowa Mateusz Muzaj /kategoria chłopcy do lat 8/.

Tradycyjnie najliczniejszą kategorią wiekową była kategoria dzieci do lat 8. Świadczy to o rosnącej popularności warcabów w Polsce. Wszystko więc wskazuje na to, że warcaby były i nadal są bardzo atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu dla dzieci.

Żerkowski turniej dostarczył nam wszystkim ogromną porcję emocji, a na koniec przyniósł radość i satysfakcję! Takie zawody uwielbiają nie tylko zawodnicy, szczęśliwi są też ich rodzice i trenerzy!

Agnieszka Ostrowska

Galeria

zdjecie: 94332
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry