Grand Prix Mazowsza 2016 w warcabach zakończone

Michał Suchecki UKSStruga

 4 grudnia 2016    00:47

W listopadzie o warcabach głośno, choć to sport, który lubi ciszę! W ubiegłą niedzielę 27 listopada, od samego rana, sala gimnastyczna ZS nr 2 w Markach pękała w szwach. Po raz kolejny gościła warcabistów i była gospodarzem VI turnieju w cyklu czwartej edycji Grand Prix Mazowsza. W tym turnieju wzięło udział łącznie 84 zawodników. Markowianie jak zwykle nie zawiedli licznie zgromadzonej i dopingującej widowni.

Na najwyższe podium w kategorii wiekowej do lat 13 wspiął się Jakub Broma (UKS Struga), wyprzedzając kolegę z klubu Kacpra Waś i klubową koleżankę Klaudię Adamczyk.

Zwycięzcą turnieju zarówno w kategorii do lat 16 jak i całej kategorii OPEN została wielokrotna medalistka, wciąż prezentująca bardzo wysoką formę, Marta Bańkowska. W niedzielę udało się naszej młodej Mistrzyni pokonać dużo starszych i doświadczonych zawodników. Srebro wywalczył Paweł Suchecki, a brązowym medalistą został Damian Jakubik.

W kategorii wiekowej do lat 8 złoto przypadło Filipowi Zalewskiemu reprezentującemu GKS Diagram Mińsk Mazowiecki, srebrny medal zdobył Michał Muzaj z UKS Struga, a brązowy krążek przypadł Wojciechowi Piotrowskiemu, również reprezentującemu UKS Struga.

W kategorii wiekowej do lat 10 najlepszy okazał się Dominik Rubaj z SIN Razem Świecie. Srebro zdobył Bartosz Mazurowski, a brąz Antoni Piotrowski - obaj reprezentujący UKS Struga.

To nie koniec medali, ponieważ w kategorii do lat 16 srebro zdobył Martin Banaszek, a w klasyfikacji powyżej 16 lat - złoto Paweł Suchecki i brąz Marcin Grzesiak.


Niedzielne zawody były jednocześnie ostatnimi w cyklu Grand Prix Mazowsza w tym roku. W 2016 roku odbyło się łącznie 6 zawodów z tego cyklu, a pierwsze wystartowały w Radzymińskim Ośrodku Kultury i Sportu. Kolejne odbywały się w Słupnie, Mińsku Mazowieckim, Wiązownej, Mławie, by zakończyć się właśnie w Markach. Zawodnicy próbowali swych sił zarówno w Warcabach 100-polowych jak i klasycznych 64-polowych.

Zwycięzcami w całym cyklu Grand Prix Mazowsza 2016 zostali:
- w kategorii OPEN Karol Cichocki - LKS Olimp Błonie
- w kategorii do lat 16 Marta Bańkowska - UKS Struga
- w kategorii do lat 13 Kacper Waś - UKS Struga
- w kategorii do lat 10 Bartosz Mazurowski - UKS Struga
- kategorii chłopców do lat 8 Mateusz Muzaj - UKS Struga
Ponadto medale zdobyli:
w kategorii OPEN:
- srebro - Marcin Grzesiak - UKS Struga
- brąz - Paweł Suchecki - UKS Struga
W kategorii do lat 16:
- srebro - Martin Banaszek - UKS Struga
- brąz - Ludwika Moczulska - UKS Struga
W kategorii do lat 13:
- srebro - Franciszek Szumera - LKS Grom Złota Dama Poczesna,
- brąz - Jakub Broma - UKS Struga
W kategorii do lat 10:
- srebro - Antonii Piotrowski - UKS Struga
- brąz - Mateusz Pióro - MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki,
W kategorii do lat 8:
- srebro - Michał Muzaj - UKS Struga
- brąz - Daniel Gachewicz - UKS StrugaZ dumą wielką możemy prezentować też statystyki turniejowe. W całym cyklu udział wzięło 187 zawodników, a liczba na jednym z nich sięgnęła 100. W najmłodszej kategorii wiekowej do lat 8 łącznie wystartowało 59 zawodników, z czego 8 wzięło udział we wszystkich 6 turniejach w ciągu roku. W kategorii wiekowej do lat 10 wystartowało 39, a premię za udział we wszystkich turniejach uzyskało czworo. W kategorii wiekowej do lat 13 wystartowało 46 zawodników a 6 wzięło udział we wszystkich turniejach. W kategorii OPEN wystartowało 43 zawodników, spośród nich 5 zawodników we wszystkich turniejach. Najwięcej punktów turniejowych w liczbie 1135 zdobył Bartosz Mazurowski.

Nagrody zwycięzcom i uczestnikom turnieju wręczyli Adam Łossan Wicestarosta Wołomiński, reprezentujący Starostwo Wołomińskie oraz Pani Agnieszka Lużyńska Przewodnicząca Komisji Kultury, Oświaty i Sportu reprezentująca Miasto Marki.

Agnieszka Ostrowska

Udział zawodników w mistrzostwach został dofinansowany ze środków z budżetu miasta Marki w ramach projektu ,,Zagospodarowanie czasu wolnego, poprawa kondycji fizycznej iumysłowej poprzez organizowanie zajęć warcabowo-szachowych, organizację imprez sportowych, szkolenie zawodników, przygotowanie do współzawodnictwa dzieci i młodzieży w 2016 roku?.

Galeria

zdjecie: 94740
fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry