Piękny jubileusz UKS Struga

Michał Suchecki UKSStruga

 3 grudnia 2016    19:37

26 listopada po raz czternasty odbyła się w naszym mieście wspaniała impreza warcabowa, która tym razem uświetniła obchody Jubileuszu XX-lecia mareckiego klubu.

Połączenie rozgrywek XIV Mistrzostw Polski w warcabach aktywnych 64-polowych z jubileuszem klubu nie było przypadkowe. Wszak "andrzejkowe" zawody wszystkim warcabistom kojarzą się z UKS STRUGA. To tutaj, w naszym klubie, zrodził się pomysł organizacji MP w warcabach aktywnych (z czasem 15 min. dla zawodnika na całkowite rozegranie partii) i po raz czternasty turniej rozegrano w Markach. Jak co roku - zawody objął patronatem Burmistrz Miasta Marki.

W sobotnie przedpołudnie przybyło do ZS2 w Markach 72 zawodników z opiekunami, rodzicami, trenerami. Warcabiści reprezentowali liczne kluby, rozproszone po całej Polsce: Roszada Lipno, Olymp Błonie, Diagram Mińsk Mazowiecki, Lokator Gniezno, Sokół Wrocław, Pętelka Działdowo, MDK1 Bydgoszcz, Razem Świecie, Grom Złota Dama Poczesna, Unia Horyniec-Zdrój i oczywiście nasz UKS STRUGA Marki.

XIV Mistrzostwa Polski w warcabach aktywnych 64-polowych w imieniu Miasta Marki otworzyła Agnieszka Lużyńska, przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu w towarzystwie Dariusza Pietruchy, radnego Miasta Marki.

Zawody rozgrywane były aż w 9 kategoriach, toteż szczególne uznanie należy się sędziemu głównemu Michałowi Sucheckiemu i sędziom rundowym z UKS STRUGA za sprawne i profesjonalne przeprowadzenie rozgrywek.

Turniej przebiegał w przyjaznej, ciepłej atmosferze. W przerwach między partiami zawodnicy z zainteresowaniem oglądali wystawę fotograficzną ilustrującą XX-lecie działalności naszego klubu. Podziwiali dekorację, której centralnym punktem były piętrowo ustawione puchary naszych zawodników przywiezione z zawodów ogólnopolskich i międzynarodowych. Jak co roku na zawodników i ich opiekunów czekał smaczny obiad.

Zawody trwały blisko 6 godzin, o 17.00 nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i dyplomów dla uczestników Mistrzostw. Ceremonię zakończenia poprowadziła Anna Werelich, wicedyrektor szkoły a zarazem członek UKS STRUGA. Obecni goście na czele z burmistrzem Jackiem Orychem wręczali laureatom puchary, medale, nagrody i dyplomy.

Ceremonia rozdania nagród była wyjątkowo uroczysta, bowiem obecni liczni Goście, którzy za chwilę mieli wziąć udział w uroczystości obchodów Jubileuszu XX-lecia działalności UKS STRUGA.

Sympatycy mareckiego klubu z dumą patrzyli na zawodników, bowiem w każdej kategorii młodzieżowej nasi reprezentanci stawali na podium.

A oto zwycięzcy XIV MP:

Kategoria dziewcząt do lat 8:

1. Joanna Stachowiak Roszada Lipno
2. Natalia Waś UKS STRUGA
3. Adrianna Koszewska UKS STRUGA

Kategoria chłopców do lat 8:

1. Mateusz Wysokiński Roszada Lipno
2. Mateusz Muzaj UKS STRUGA
3. Michał Muzaj UKS STRUGA

Kategoria dziewcząt do lat 10:

1. Maja Kozłowska Diagram Mińsk Mazowiecki
2. Julia Chalaba UKS STRUGA
3. Maja Cieślik Diagram Mińsk Mazowiecki

Kategoria chłopców do lat 10:

1. Dominik Rubaj SIN Razem Świecie
2. Piotr Piotrowski UKS STRUGA
3. Antoni Piotrowski UKS STRUGA

Kategoria dziewcząt do lat 13:

1. Aleksandra Walkowska UKS Roszada Lipno
2. Klaudia Adamczyk UKS Struga Marki
3. Julia Kowalska MDK 1 Bydgoszcz

Kategoria chłopców do lat 13:

1. Kacper Waś UKS STRUGA
2. Jakub Broma UKS STRUGA
3. Tymoteusz Myszuk Roszada Lipno

Kategoria dziewcząt do lat 16:

1. Marta Bańkowska UKS STRUGA
2. Ludwika Moczulska UKS STRUGA
3. Martyna Lipka Roszada Lipno

Kategoria chłopców do lat 16:

1. Jakub Stacewicz Olymp Błonie
2. Martin Banaszek UKS STRUGA
3. Jakub Gazda Unia Horyniec-Zdrój

Kategoria open:

1. Karol Dudkiewicz Olymp Błonie
2. Mateusz Niczyporuk Roszada Lipno
3. Filip Kuczewski Roszada Lipno

Gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy zawodnikom za wspaniałe, godne reprezentowanie naszego miasta i klubu na kolejnych ogólnopolskich zawodach. Życzymy dalszych sukcesów.

Galeria fotografii UKS Struga

Elżbieta Suchecka

Wydarzenie współfinansowane ze środków pochodzących z budżetu Powiatu Wołomińskiego.
Wydarzenie współfinansowane ze środków pochodzących z budżetu Urzędu Miasta Marki.


Galeria

zdjecie: 94744
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry