Zielone światło dla Jedynki

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 5 grudnia 2016    10:21

1 grudnia dostaliśmy od starostwa powiatowego prezent na Mikołajki. Niecały miesiąc po złożeniu wniosku o pozwolenie na prace przy rozbudowie Szkoły Podstawowej nr 1 przy Okólnej powiat zatwierdził liczący 294 strony projekt budowlany i zapalił zielone światło dla ważnej inwestycji. Roboty będzie realizować wybrana w przetargu firma Erbud.  Zadaniem wykonawcy będą przygotowanie części dydaktycznej dla 500 uczniów, w której zlokalizowane będą klasy nauczania początkowego, oraz hali sportowej. Notowana na giełdzie spółka wykonuje już remont "starej" części "Jedynki".

- Zaraz po uprawomocnieniu się pozwolenia na budowę ruszymy z pracami budowlanymi. Pierwsze zmiany będzie widać jeszcze w tym miesiącu  - mówi Karol Łyda z Erbudu.

Inwestycja przy Okólnej jest realizowana w formule "zaprojektuj, zbuduj i sfinansuj". Jej koszty pokryje państwowy Bank Gospodarstwa Krajowego, a miasto będzie spłacać zobowiązania przez osiem lat. Całkowity wydatek (uwzględniając również koszty finansowania) to dla samorządu 16,9 mln zł. Inwestycja ma być gotowa najpóźniej do października przyszłego roku.

- W piątek odbyło się spotkanie w sprawie sytuacji demograficznej w mareckich szkołach. Nasze miasto rozwija się w błyskawicznym tempie. Po przeanalizowaniu danych podjąłem decyzję o opracowaniu koncepcji rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Szkolnej - mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 1 przy Okólnej będzie kolejną inwestycją oświatową realizowaną w tej kadencji. Ratusz zdecydował o utworzeniu publicznego przedszkola nr 5, w przedszkolu nr 3 - po modernizacji - powstał dodatkowy oddział.

- W tym roku wydaliśmy ponad milion złotych na remonty placówek oświatowych, tyle samo chcemy przeznaczyć w przyszłym roku - zaznacza Jacek Orych.

Galeria

zdjecie: 94805
fot. 1
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry