Niedźwiedź, który został żołnierzem - uzupełnienie.

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 8 grudnia 2016    14:44

 Szanowni Państwo,

nie tak dawno, bo opublikowany 2.12.2016 r. artykuł pt.: "Niedźwiedź, który został żołnierzem", kliknij tutaj wzbudził Państwa wielkie zainteresowanie. Dziękuję za przesłane maile,  komentarze i telefony w tej sprawie.

Jednocześnie informuję, że historię Niedźwiedzia Wojtka poznać możemy dokładnie z lektury Ailleen Orr  pt.: "Niedźwiedź Wojtek niezwykły żołnierz armii Andersa",

a dla młodszych czytelników losy Wojtka opisał Łukasz Wierzbicki w książce pt.: "Dziadek i niedźwiadek". Obie książki dostępne są w bibliotekach mareckich.

Uprzejmie dziękuję Pani Małgorzacie Romańczyk ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Markach za przekazanie informacji w tej sprawie.

Warto dodać, że na scenie Teatru Dramatycznego w Warszawie grany jest spektakl pt.: "Niedźwiedź Wojtek", który ukazuje dzieje słynnego niedźwiedzia. W rolę głównego bohatera wcielił się aktor Michał Piela.

Galeria

zdjecie: 94911
fot. 1
fot. 2
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry