Tydzień Świadomości Dysleksji.

Anna Konopka SP4

 11 grudnia 2016    21:21

            SPRAWOZDANIE Z PRZEBIEGU TYGODNIA ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4 IM. STEFANA ROWECKIEGO "GROTA"

  W dniach 14 - 18.11.16 r. w naszej szkole po raz trzeci obchodzony był Tydzień Świadomości Dysleksji. Uczniowie mieli możliwość poprzez zabawę zgłębić wiedzę na temat dysleksji a także sprawdzić swoje umiejętności współpracy w konkursach. W klasach 0-I  p. I. Piłat oraz p. H. Dudyńska czytały baśnie H. Ch. Andersena, na podstawie których dzieci wykonały przepiękne prace plastyczne. Twórczość dzieci można było oglądać w trakcie trwania tygodnia na szkolnych korytarzach. Klasy II i III miały możliwość sprawdzenia czy nauka przez zabawę naprawdę jest możliwa. W niektórych klasach została przeprowadzona lekcja, na której uczniowie korzystali z gier ortograficznych, gier usprawniających percepcję wzrokową, słuchową i spostrzegawczość. Dla klas IV-VI został zorganizowany konkurs Szukania Kopert. 20.11.16 r. w szkole oraz u pracowników szkoły znajdowały się oznaczone koperty z fragmentami tekstu. Każda klasa miała za zadanie znaleźć właściwy zestaw kopert, ułożyć tekst w odpowiedniej kolejności i poprawnie odpowiedzieć na pytania do tekstu. W klasach czwartych najszybciej wykonała to zadanie klasa IV b , w klasach piątych klasa V c , a w klasach szóstych klasa VI a. Dla zwycięzców czekały nagrody w postaci kalendarza adwentowego dla każdego ucznia w klasie, ufundowane przez Radę Rodziców. Podsumowującym cały Tydzień Świadomości Dysleksji wydarzeniem był konkurs "Ortograficzna Corrida czyli walka z bykami", do którego przygotowywały się również całe klasy. Nauczyciele poloniści wyłonili z każdej klasy dwoje uczniów, którzy reprezentowali całą klasę w zmaganiach konkursowych. Klasy tworzyły transparenty zagrzewające do walki i fantastycznie dopingowali swoich kolegów i koleżanki. W jury zasiadły : Izabela Piłat, Marta Rząca-Jaczewska, Anna Kaczor. Zadania obejmowały zarówno wiedzę z zakresu ortografii jak również umiejętności percepcyjno-motoryczne. Wszyscy uczniowie świetnie sobie poradzili, ale zwycięzcy mogli być tylko jedni. W klasach czwartych zwyciężyli reprezentanci klasy IV a : Adam Wojda i Gabriel Pawłowski, w klasach piątych zwyciężyli reprezentanci klasy Va : Magdalena Jarocka i Julia Sapińska, w klasach szóstych zwyciężyły reprezentantki klasy VI b: Alina Kowalska i Natalia Jędrzejkiewicz. Dla zwycięzców czekały nagrody ufundowane również przez Radę Rodziców. Ponadto przez cały tydzień można było zapoznać się lub zgłębić wiedzę na temat dysleksji i jej największych problemów, czytając informacje widniejące na tablicy na wprost głównego wejścia. Gazetkę przygotowała p. K. Ujma. Celem organizacji Tygodnia Świadomości Dysleksji była nauka przez zabawę a także integracja grup klasowych. Patrząc na uczniów zaangażowanych w zabawy, konkursy, współzawodnictwo mogę stwierdzić, że cel został osiągnięty. Dziękuję za nieocenioną pomoc w tworzeniu tego tygodnia pracownikom szkoły oraz wsparcie w organizowaniu i finansowaniu nagród Radzie Rodziców.

  Katarzyna Jaworska

       

Galeria

zdjecie: 94978

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry