Dariusz Kordek, czyli... Eugeniusz Bodo

START:    18 grudnia 2016

Tadeusz Markiewicz MOK UMMarki

 12 grudnia 2016    13:55

"Już taki jestem zimny drań", "Umówiłem się z nią na dziewiątą" , "Sex appeal" - na pewno kojarzycie te przeboje (gdyby nie, zapytajcie Waszych Babć i Dziadków). Śpiewał je Eugeniusz Bodo, gwiazda sceny teatralnej i filmowej. Usłyszymy je już w najbliższą niedzielę (18 grudnia, godz. 17.00) w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusz Lużyńskiego. Szlagiery wykona Dariusz Kordek, jeden z najlepszych polskich aktorów musicalowych, który niedawno znakomicie spisywał się w polsatowskim programie "Twoja twarz brzmi znajomo". Zapowiada się więc stylowy i przebojowy wieczór przy Fabrycznej 2 w Markach. Wstęp wolny!

O Eugeniuszu Bodo

Aktor, śpiewak, reżyser, scenarzysta. Jeden z najpopularniejszych artystów przedwojennego polskiego kina oraz teatru rozrywkowego. Urodził się 28 grudnia 1899 roku, zmarł 7 października 1943 roku w Kotłasie (ZSRR).O Dariuszu Kordku

Aktor teatralny, musicalowy i filmowy, prezenter telewizyjny. Ukończył PWST w Warszawie. Występował w Teatrze Rampa w Warszawie, Współczesnym we Wrocławiu, Buffo w Warszawie, Teatrze im. Bogusławskiego w Kaliszu, Powszechnym w Radomiu, Muzycznym w Chorzowie, Operze i Operetce w Szczecinie, Roma w Warszawie, Polskim w Bielsku-Białej, Syrena w Warszawie. W 1998 wydał album zatytułowany "Tylko cień". W 2004 w duecie z aktorką Olgą Bończyk nagrał płytę pt. "Sztuka kochania, czyli serdeczne porachunki".

Dariusz Kordek o sobie:

Od najmłodszych lat miałem tzw. parcie na szkło. A ponieważ w sklepach nie było szkła, bo całą produkcję kryształów wysyłaliśmy na eksport do ZSRR, zagnieździłem się w tetrze amatorskim przy kościele. Tam grałem pierwsze wielkie role: Murzyna w hotelu, Bacy w jasełkach i Heroda złego...

W 1984 roku zdałem egzamin do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Na moim roku studiowali m.in. Joanna Trzepiecińska i Mariusz Bonaszewski. Rok wyżej Andrzej Chyra, a fuksowali mnie (pasowali na studenta) Kasia Figura i Janusz Józefowicz. Marzyłem o aktorstwie dramatycznym, ale jak to zwykle w życiu bywa los nie szczędził mi niespodzianek i mój pierwszy zawodowy sukces wiązał się z piosenką. Na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu zdobyłem nagrodę za wykonanie piosenki "Och Ty w życiu". Znalazłem się w zespole Teatru Rampa. Wziąłem udział w spektaklach: Cabaretro, Sweet Fifties, Czerwony Stoliczek. I wtedy upomniał się o mnie serial. Na casting do "Labiryntu" poszedłem jako osoba towarzysząca koleżance aktorce, a zostałem na dwa lata grając Marka Siedleckiego.

Rola w "W Labiryncie" dała mi dużą popularność i trochę przewróciła w głowie:). Potem był "Kroll" Władysława Pasikowskiego, gdzie zagrałem z Bogusławem Lindą, Czarkiem Pazura i Ewą Bukowską. W międzyczasie grałem z powodzeniem w musicalach: "Metro" , "Józef i cudowny płaszcz snów", "Rocky Horror Show" , "Grease", "Five Guys named Moe" , "Crazy for You" , "Cohen" , "Do grającej szafy Grosik wrzuć" i inne. Aktualnie gram w musicalu "Polita" , "Romeo i Julia" . Zagram w "Deszczowej piosence" w Roma. Na stale gram również w teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej. Wróciłem również do "Metra", ale gram już, nie zbuntowanego Jana, ale Filipa - jego dojrzałego brata. Dziś jestem pogodzonym ze sobą człowiekiem i gotowym na nowe wyzwania...

MOK, TM

Galeria

zdjecie: 95007
fot. 1
fot. 2
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry