15 grudnia komunikacja miejska za darmo

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 14 grudnia 2016    17:35

Jutro mieszkańcy Marek nie muszą martwić się, czy na pewno mają ze sobą bilet na autobus. Władze Warszawy zdecydowały, że 15 grudnia będzie można jeździć za darmo środkami komunikacji miejskiej. Jednodniowa promocja, związana z prognozowanym w stolicy smogiem, dotyczy zarówno pierwszej jaki drugiej strefy biletowej.

- Bezpłatnie będzie można podróżować wszystkimi środkami transportu organizowanego przez ZTM: autobusami, tramwajami, metrem, SKM. Dodatkowo uprawnienia do bezpłatnych przejazdów będą honorowane również w pociągach KM i WKD w strefie Wspólnego Biletu oraz w autobusach linii L. W przypadku autobusów bezpłatne będzie korzystanie wyłącznie z linii dziennych (od początku do końca ich kursowania). Bezpłatne będzie również korzystanie z parkingów P+R - czytamy w komunikacie Zarządu Transportu Miejskiego.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska prognozuje na czwartek, 15 grudnia, w godzinach popołudniowych i wieczornych pogorszenie jakości powietrza. To efekt niekorzystnych warunków atmosferycznych: spadku temperatury (a zatem zwiększenia intensywności ogrzewania domów i emisji) oraz niskiej prędkości wiatru.

- Osoby starsze i dzieci, astmatycy, osoby z chorobami serca oraz dróg oddechowych, powinny unikać dłuższego przebywania na zewnątrz - czytamy w komunikacie ZTM.

 

Galeria

zdjecie: 95052
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry