Projekt 3XR bliski dofinansowania

Tadeusz Markiewicz UMMarki OPS

 15 grudnia 2016    08:08

Pozytywnym wynikiem zakończyły się negocjacje w sprawie dofinansowania do projektu RODZINA RELACJA REINTEGRACJA - Innowacyjny model usług społecznych.

Projekt o wartości prawie 1 mln złotych zakłada zwiększenie dostępu do bezpłatnych form pomocy dla naszych mieszkańców.

- W ramach projektu zostanie utworzony Marecki Punkt Pomocy Dziecku i Rodzinie, w którym całkowicie bezpłatnie będziemy mogli skorzystać z usług prawnika, psychologa dziecięcego, psychologa dla dorosłych, psychoterapety i doradcy osób niepełnosprawnych. Dla bardziej wymagających zaplanowano terapie rodzinne oraz terapie par i małżeństw - wyjaśnia Magdalena Rogalska-Kusarek, kierownik mareckiego OPS.

Odbędą się również ciekawe spotkania tematyczne dla rodziców pragnących podszkolić warsztat rodzicielski.

Zaplanowano także rozwój mieszkalnictwa w postaci powołania do życia pierwszego w powiecie (w takiej formie) mieszkania chronionego, dla osób znajdujących się w szczególnej potrzebie. Mieszkaniem zarządzać będzie Ośrodek Pomocy Społecznej w Markach.

Uzupełnieniem oferty będą tzw."rodziny wspierające" - czyli rodziny powołane przez Burmistrza Miasta Marki do podtrzymywania właściwych więzi i relacji w tych rodzinach, którym z różnych powodów nie wiedzie się najlepiej. W tym czasie będzie realizowany także program "Odzyskać Dziecko" i skierowany zostanie do rodzin, które znalazły się w kryzysie z powodu rozłączenia z dzieckiem tj. umieszczeniem go w rodzinie zastępczej lub domu dziecka.

Realizatorem tego zadania będzie Ośrodek Pomocy Społecznej w Markach.

Galeria

zdjecie: 95057
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry