Niskooprocentowana pożyczka z częściowym umorzeniem

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 15 grudnia 2016    15:41

Prace przy Grunwaldzkiej i Pomnikowej dofinansuje wojewódzki fundusz ochrony środowiska.

Jeszcze w tym roku otrzymamy kolejne, zewnętrzne pieniądze na inwestycje infrastrukturalne. Burmistrz Jacek Orych podpisał dzisiaj (15 grudnia) umowę na niskooprocentowaną pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Miasto otrzyma z tego źródła 918,05 tys. zł. To pieniądze, które zostały przeznaczone na budowę oczyszczalni wód deszczowych i kanalizacji deszczowej. Co najważniejsze, pożyczka może zostać umorzona nawet w 30 proc. Dojdzie do tego po spłacie połowy wymaganego kapitału zobowiązania.

To kolejne, zewnętrzne wsparcie inwestycji przy Grunwaldzkiej i Pomnikowej. Niedawno informowaliśmy, że miasto otrzymało 139,4 tys. zł z "Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019". Były to pierwsze w dziejach miasta pieniądze z tzw. schetynówek.

Modernizacja ul. Pomnikowej oraz budowa oczyszczalni wód deszczowych przy Grunwaldzkiej pochłonęły 2,8 mln zł.

Galeria

zdjecie: 95084
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry