Zimowy apel Wodociągu Mareckiego

Tadeusz Markiewicz UMMarki Wodociąg

 16 grudnia 2016    12:12

Pęknięta rura, zamarznięty wodomierz? Nikt takiego scenariusza sobie na Święta nie życzy. Warto się przed nim zabezpieczyć.

Pamiętajmy o zabezpieczeniu instalacji wodociągowych w naszych domach przed ujemną temperaturą. Rury wodociągowe wystawione na mróz mogą zostać uszkodzone.

Aby być pewnym, że rano będzie woda w kranie oraz, aby nie doszło do awarii i kłopotliwych sytuacji należy:
1) zapewnić dodatnią temperaturę w pomieszczeniu, gdzie jest zamontowany wodomierz.
2) jeżeli wodomierz jest w studzience na zewnątrz, sprawdzić, czy właz jest poprawnie zamknięty i odpowiednio zaizolowany (np. styropianem lub wełną mineralną)
3) sprawdzić, czy instalacja wodociągowa nie przebiega w pobliżu kratek wentylacyjnych. Jeżeli tak, zabezpieczyć otuliną izolacji termicznej.

Jeżeli dojdzie do rozsadzenia wodomierza lub zaworu, należy natychmiast zadzwonić na numer mareckiego Pogotowia Wodociągowego: 606 908 708, aby uchronić się przed stratami.

Wodociąg Marecki

Galeria

zdjecie: 95203
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry