Po spotkaniu z Eugeniuszem Bodo, czyli...recital Dariusza Kordka

MOK Marki MOK

 19 grudnia 2016    18:09

Kameralny recital Dariusza Kordka zamknął klamrą wydarzenia artystyczne mijającego roku organizowane w Mareckim Ośrodku Kultury im. T. Lużyńskiego. Usłyszeliśmy znakomite teksty oraz muzykę z musicalu "Bodo", pochodzące wprost z repertuaru legendarnego przedwojennego artysty Bohdana Eugeniusza Junod. m.in. "Zrób to tak", "Umówiłem się z nią na 9-tą", " Tango milonga", " Ostatnia niedziela".
Wraz z historią jego życia i twórczości publiczność miała niezwykłą okazję poznać drogę artystyczną Dariusza Kordka. W kontekście opowieści wykonał bowiem najsłynniejsze przeboje z musicali, w których grał główne role. Usłyszeliśmy takie utwory jak  "Lucia", "Nie płacz kiedy odjadę", "Blondynka", "Apasjonata" jak i piosenki pochodzące z jego autorskich albumów  m.in. "Chwile", "Czas kiedy jesteś ze mną", "Codziennie ktoś mówi mi nie"  ("Tylko cień" 1996) oraz celebryckich programów rozrywkowych m.in. "Mój przyjacielu", "She is like the wind" ("Jak oni śpiewają" 2009, "Twoja twarz brzmi znajomo" 2016).
Stylowy, przebojowy recital jednego z najlepszych polskich aktorów musicalowych zakończyła wprowadzająca wszystkich w refleksyjny czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz stanowiąca życzenia na Nowy 2017 Rok pastorałka pod tytułem "Betlejemska gwiazdo".

Paulina BorzeckaGaleria

zdjecie: 95274
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry