Górale kolędują w Markach

START:    6 stycznia 2017

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 27 grudnia 2016    14:47

W Święto Trzech Króli zapraszamy do parafii św. Izydora na piękny koncert.

6 stycznia - tę datę warto sobie zapisać w notesie/smartfonie. Tego dnia parafię św. Izydora odwiedzi kapela góralska Hajduk. O 19.00 rozpocznie się koncert kolęd i pastorałek. Będzie to specjalnie przygotowany program, podczas którego mieszkańcy naszego miasta będą mogli usłyszeć zarówno najbardziej znane utwory, jak i te, które są przede wszystkim popularne wśród górali. Utwory muzyczne okraszane będą góralskim humorem i opowieściami o tradycyjnych obrzędach świątecznych.

- Od 2005 r. zagraliśmy na niezliczonej ilości różnego rodzaju imprez, pokonując przy tym tysiące kilometrów zarówno w kraju jak i za granicą. Nasze doświadczenie pozwala zagwarantować, że spotkanie z nami utkwi na długo w Państwa pamięci i pozostawi wiele miłych i radosnych wspomnień oraz przybliży niespotykaną nigdzie na świecie kulturę góralską - podkreślają artyści z kapeli Hajduk, która zaczerpnęła nazwę od najbardziej żywiołowego tańca górali żywieckich.

Na koncert zapraszają ksiądz proboszcz Kazimierz Sztajerwald oraz Jacek Orych, burmistrz Marek.

W styczniu tego roku koncert kolęd w parafii św. Izydora wykonała Izabela Kopeć, jedna z najbardziej znanych polskich mezzosopranistek.

Galeria

zdjecie: 95500
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry