Oficjalnie - mamy schetynówkę!

Tadeusz Markiewicz UMMarki

 28 grudnia 2016    18:00

Dobra informacja na koniec roku. 27 grudnia pojawiło się ostateczne potwierdzenie, że dostaniemy pieniądze z "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2019" na modernizację ul. Zygmuntowskiej i Zagłoby. Tego dnia wojewoda mazowiecki zatwierdził listę zakwalifikowanych wniosków. Marki znalazły się w wąskiej grupie 21 samorządów gminnych (startowało 87), które otrzymają dofinansowanie z programu określanego mianem "schetynówek". Pomoc państwa otrzyma też 17 powiatów.

- Na drodze, która łączy drogę powiatową (Kościuszki) z krajową "ósemką" (Zygmuntowska), powstanie nie tylko jezdnia z prawdziwego zdarzenia (1,6 km), ale również odwodnienie, do którego będziemy mogli dołączać kolejne ulice. Ponadto zbudujemy chodniki oraz drogę dla rowerów. Koszt inwestycji wstępnie szacujemy na 11,75 mln zł - opisuje burmistrz Jacek Orych.

Tego ciężaru nie będzie ponosić jednak wyłącznie nasze miasto. Z rządowego programu otrzymamy 3 mln zł. Finansowo partycypować będzie również powiat wołomiński, który przekaże 2 mln zł.

Wbrew pozorom, to nie pierwsza dotacja z rządowego programu dla Marek. Miasto otrzymało też 139 tys. zł z ubiegłorocznego wniosku o "schetynówkę" dla Pomnikowej.

To kolejne zewnętrzne środki, które właśnie płyną do Marek. W tym roku otrzymaliśmy już ponad 10 mln zł na ścieżki rowerowe oraz 2 mln zł na budowę parkingów "Parkuj i Jedź".

Galeria

zdjecie: 95513
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry