Markowianin po raz kolejny w Rajdzie Paryż-Dakar.

START:    2 stycznia 2017

Tomasz Paciorek StowarzyszenieMPS

 30 grudnia 2016    15:48

Szanowni Państwo, już 2 stycznia 2017 r. rozpocznie się kolejna, bo już 39 edycja Rajdu terenowego Paryż - Dakar. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, iż po raz kolejny weźmie w nim udział mieszkaniec naszego miasta - Kuba Przygoński.

Na zdjęciu Jakub Przygoński - mieszkaniec Marek.

W tegorocznym Rajdzie Paryż - Dakar, Kuba Przygoński, wystartuje na MINI z nr 316. Rajd Dakar 2017 rozpocznie się 2 stycznia w stolicy Paragwaju, Asuncion. Meta najtrudniejszego rajdu na świecie zaplanowana jest na 14 stycznia w Buenos Aires w Argentynie.

Poniżej krótka notka biograficzna mistrza.

Jakub Przygoński (ur. 24 marca 1985 w Warszawie) - polski motocyklista rajdowy, członek zespołu Orlen Team.

Abiturient warszawskiego XXII Liceum Ogólnokształcącego im. José Martí. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych. Na motocyklu ściga się od trzynastego roku życia. Od razu zaczął od startów w motocrossowych Mistrzostwach Polski, a jego pierwszym motocyklem był Kawasaki KX80.

Jest reprezentantem Polski w rajdach enduro. W 2004 zdobył złoty medal Mistrzostw Świata ISDE (sześciodniówka motocyklowa), oraz wywalczył tytuł Mistrza Polski w rajdach enduro w klasie powyżej 250 cm . W sezonie 2006 został Wicemistrzem Polski w enduro w klasie E2, oraz zespołowym Wicemistrzem Polski w motocrossie.

W 2007 po raz pierwszy wystartował w eliminacji Mistrzostw Świata Cross Country - pustynnym rajdzie Desert Challenge Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Był to przełomowy moment w jego życiu, gdyż właśnie wtedy stał się członkiem OrlenTeam wraz z Jackiem Czachorem, Markiem Dąbrowskim oraz Krzysztofem Hołowczycem. 2008 rok to udany sezon Mistrzostw Świata (Sardegna, Brazylia, Egipt, Dubai), zakończony zdobyciem Wicemistrzostwa Świata FIM w klasie Over 450 Rally Sport Production.

Na początku 2009 zadebiutował w legendarnym Rajdzie Dakar. Ściga się na motocyklu KTM 450, w poprzednich sezonach był to KTM 690.

Od 2008 bierze udział w zawodach driftingowych Super Drift Series. Na cztery tygodnie przed rozpoczęciem Rajdu Dakar w 2012 roku wraz z Jackiem Czachorem i Markiem Dąbrowskim dołączył do reprezentacji RedBulla.

Za swój największy sukces uważa zdobycie tytułu Wicemistrza Świata FIM w klasie Over 450 Rally Sport 2008.

Trzymamy kciuki za naszego mieszkańca i liczymy na wielki sukces w Rajdzie Paryż - Dakar 2017.

11 listopada 2016 r. Uroczystość Narodowego Święta Niepodległości w Markach połączona z wręczeniem statuetki "Zasłużony dla miasta Marki" Panu Władysławowi Cyganowi - dziadkowi Kuby Przygońskiego. Na zdjęciu od lewej: Burmistrz Marek Jacek Orych, Przewodniczący Rady Miasta Marki Tomasz Paciorek  oraz Kuba Przygoński.
 

Tekst za Wikipedia.pl. Foto: Internet, archiwum własne, Urząd Miasta Marki.

Galeria

zdjecie: 95536
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
zdjecie

Tomasz Paciorek

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w zakresie ekonomii w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie. Pracownik w administracji państwowej.

Pasjonat lokalnej historii, autor licznych opracowań na temat Marek, członek Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga. Od 2010 r. radny miasta Marki.

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry